Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-06-22 Informacje prasowe

  Budownictwo szuka pracowników

  W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Inspekcja Ochrony Środowiska chce mieć za dużo uprawnień

  Uprawnienie Inspekcji Ochrony Środowiska do przeszukania pomieszczeń i innych miejsc powinno być ograniczone do sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Inspekcja nie powinna też mieć możliwości podważania każdej decyzji administracyjnej dotyczącej korzystania ze środowiska - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Wielkie sklepy zmieniają przyzwyczajenia zakupowe Polaków

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w maju., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 6,1 proc (wobec 4 proc. w kwietniu) - podał GUS.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Kolejny przykład złego działania zakazu reklamy aptek

  Kara finansowa dla apteki za informowanie pacjentów o możliwości tańszego leczenia - to kolejny przykład antypacjenckiego działania wynikającego z zakazu reklamy aptek. W związku z tym Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET po raz kolejny apelują o zmianę tego szkodliwego zapisu.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Już za dwa lata rewolucja w delegowaniu pracowników

  Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła ostatecznie zmianę dyrektywy w sprawie delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

 • 2018-06-20 Informacje prasowe

  Większa kontrola nad odpadami nie może zaszkodzić firmom

  Projekt ustawy o odpadach jest potrzebny, ale nie można niektórych rozwiązań wprowadzać, nie uwzględniając różnych uwarunkowań. Ograniczenie magazynowania odpadów zwiększy koszty firm z branży gospodarki odpadami. Całkowity zakaz importu odpadów komunalnych wpłynie negatywnie na rynek i dostępność paliw alternatywnych dla przemysłu cementowego - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-20 Informacje prasowe

  Producenci nie mogą ucierpieć na nowelizacji prawa

  Projekt prawa farmaceutycznego zakazuje jednoczesnego prowadzenia działalności leczniczej i obrotu hurtowego produktami leczniczymi, aby zapobiec zjawisku wywożenia leków za granicę. Konfederacja Lewiatan uważa, że konieczne jest podjęcie działań, które ukrócą ten proceder, ale nowe regulacje powinny uwzględniać prawa przedsiębiorców i możliwość prowadzenia biznesu w stabilnym otoczeniu.

 • 2018-06-19 Informacje prasowe

  Coraz trudniej o pracowników tymczasowych

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało sytuację na rynku agencji zatrudnienia w pierwszym kwartale 2018 roku (1Q2018), analizując wyniki firm członkowskich, reprezentujących około 1/2 wartości rynku pracy tymczasowej i 1/3 rynku rekrutacji stałych.

 • 2018-06-19 Informacje prasowe

  Przemysł pokazuje siłę, mimo spowolnienia w strefie euro

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w maju br., w ujęciu rocznym, o 5,4 proc., natomiast budowlano-montażowa o 20,8 proc. - podał GUS.

 • 2018-06-18 Informacje prasowe

  Nowa dyrektywa może utrudnić działalność pracodawców

  W cieniu debaty nad unijną dyrektywą o delegowaniu pracowników toczą się pracę nad nową dotyczącą przewidywalnych warunków pracy. Ma ona wprowadzić rozszerzony zakres informacji przekazywanych pracownikom na temat warunków zatrudnienia. Wstępne decyzje mają zapaść już 21 czerwca br. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe rozwiązania mogą być trudne do zastosowania w praktyce i spowodują wzrost obowiązków administracyjnych.

Przejdź do archiwum