Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-11-22 Informacje prasowe

  Inwestycje firm spadają siódmy kwartał z rzędu

  W okresie styczeń-wrzesień 2017 r. przychody przedsiębiorstw średnich i dużych wzrosły o 9,4 proc., a wynik finansowy netto wyniósł 95,9 mld zł. Inwestycje natomiast spadły o 1 proc. r/r (ceny stałe) - podał GUS.

 • 2017-11-22 Informacje prasowe

  Lewiatan chce posiedzenia RDS w sprawie limitu składek ZUS

  Konfederacja Lewiatan wystąpiła do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego, z wnioskiem o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia RDS w sprawie projektu ustawy dotyczącego zniesienia limitu składek na ZUS.

 • 2017-11-21 Informacje prasowe

  Pomysły rządu na zarządzanie mieniem państwowym

  Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się nowelizacją ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw.

 • 2017-11-21 Informacje prasowe

  Związkowcy i pracodawcy przeciwni zniesieniu limitu składek

  Pracodawcy i związkowcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego, krytykują sposób procedowania ustawy dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS i apelują o wstrzymanie prac nad nowymi przepisami. Przyjęcie ustawy będzie miało negatywne konsekwencje dla rynku pracy, ubezpieczeń społecznych i gospodarki. Wspólne stanowisko podpisali NSZZ „Solidarność",Forum Związków Zawodowych, BCC, Pracodawcy RP i Konfederacja Lewiatan. Nowe przepisy skrytykowała też Rada Nadzorcza ZUS.

 • 2017-11-20 Informacje prasowe

  Cyberbezpieczeństwo do poprawki

  Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nie gwarantuje zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa, a nowe przepisy mogą zbytnio ingerować w działalność przedsiębiorstw i negatywnie wpłynąć na konkurencyjność polskiej gospodarki - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-20 Informacje prasowe

  Przemysł rośnie jak na drożdżach

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w październiku 2017 r. o 12,3 proc. r/r (ceny stałe). Produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 20,3 proc. - podał GUS.

 • 2017-11-17 Informacje prasowe

  Firmy dają duże podwyżki, aby zatrzymać pracowników

  Przeciętne zatrudnienie w październiku br. wzrosło o 4,4 proc. r/r, zaś wynagrodzenie aż o 7,4 proc. r/r - podał GUS. To efekt coraz silniejszej presji płacowej wynikającej ze stale rosnącego popytu na pracowników.

 • 2017-11-16 Informacje prasowe

  Milenialsi chętnie zakładają firmy

  Dla milenialsów, szczególnie tych najmłodszych, poniżej 25 roku życia, najważniejszym celem prowadzenia firmy jest zapewnienie sobie i rodzinie stabilności finansowej, ale również istotne jest poczucie niezależności oraz możliwość rozwijania swoich pasji - wynika z badania „Milenialsi w MŚP. Pod lupą", które zrealizowano na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego. Partnerem badania i specjalnego raportu byli Forum Młodych Lewiatan i Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 • 2017-11-15 Informacje prasowe

  Przegrana polityka klimatyczna będzie nas drogo kosztować

  Wychodzimy z negocjacji w sprawie reformy unijnego systemu handlu emisjami CO2 osłabieni, z wynikiem dużo słabszym niż mógł być. Straciliśmy pieniądze z funduszu modernizacyjnego, bo jesteśmy zbyt bogaci.

 • 2017-11-15 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy chwalą nową ustawę o innowacyjności

  Senat zaakceptował bez poprawek projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.

Przejdź do archiwum