Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-05-17 Informacje prasowe

  Koniec sporów o 1% aptek. NSA po stronie pacjentów i firm

  Opublikowano pisemne uzasadnienie kluczowego i precedensowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie zapisów o 1% aptek w województwie. NSA potwierdził, że zasada sukcesji uniwersalnej odnosi się do zezwoleń na prowadzenie aptek, a zezwolenia apteczne nabyte w drodze przejęć kapitałowych z mocy prawa przechodzą na nabywcę. W ten sposób Sąd potwierdził prawa przedsiębiorców, wielokrotnie upominała się o nie Konfederacja Lewiatan, którzy w ostatnich kilkunastu latach kupowali apteki, także od Skarbu Państwa.

 • 2018-05-16 Informacje prasowe

  Banki sprawdzą czy ich pracownicy nie byli karani

  Banki, instytucje finansowe będą miały prawo do sprawdzenia, czy ich obecni lub przyszli pracownicy nie byli karani za określone typy przestępstw. Umożliwi to ustawa o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora finansowego, która właśnie trafiła do podpisu Prezydenta RP. Konfederacja Lewiatan postulowała o takie rozwiązania.

 • 2018-05-15 Informacje prasowe

  Rozpędzona polska gospodarka

  W pierwszym kwartale br. PKB wzrósł o 5,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS w szybkim szacunku.

 • 2018-05-15 Informacje prasowe

  Inflacja przyspiesza, bo drożeją paliwa i żywność

  Inflacja w kwietniu br., w ujęciu rocznym, wyniosła 1,6 proc., wobec 1,3 proc. w marcu. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,5 proc. - podał GUS, potwierdzając dane z szybkiego szacunku.

 • 2018-05-15 Informacje prasowe

  Solidarność, która wzbudza kontrowersje

  Rząd chce, aby solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych był zasilany z dwóch źródeł: z daniny solidarnościowej, którą zapłacą najbogatsi i z Funduszu Pracy.

 • 2018-05-14 Informacje prasowe

  Eksport rośnie, ale deficyt też

  Eksport w pierwszym kwartale br. wyniósł 52,5 mld euro i zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. o 3,7 proc. Import osiągnął 53,4 mld euro i był wyższy o 6,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-05-11 Informacje prasowe

  Kontrowersyjna ustawa o związkach zawodowych

  Projekt ustawy o związkach zawodowych, nad którym pracuje Sejm, jeszcze bardziej skomplikuje prawo związkowe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-05-10 Informacje prasowe

  Nie ograniczajmy dostępności interpretacji indywidualnych

  Zawarte w projekcie Ordynacji podatkowej zmiany ograniczą dostępność interpretacji indywidualnych, które służą zabezpieczeniu się podatników przed ryzykiem podatkowym wynikającym ze skomplikowanych i niejasnych przepisów. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan są one zbyt daleko idące i doprowadzą do likwidacji jednego z najważniejszych narzędzi służących ochronie podatników.

 • 2018-05-10 Informacje prasowe

  Elektroniczne L-4 powinny obowiązywać od 1 lipca br.

  Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia propozycję, zawartą w poselskim projekcie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wydłużenia do 30 listopada 2018 roku okresu, w którym możliwe będzie dalsze wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy w dotychczasowej formie, czyli na drukach ZUS ZLA. Od 1 lipca br. miały już obowiązywać elektroniczne zwolnienia.

 • 2018-05-09 Informacje prasowe

  Nie utrudniajmy dzieciom dostępu do internetu

  Obniżenie wieku dziecka z 16 do 13 lat, poniżej którego wymagana jest zgoda rodziców na przetwarzanie danych osobowych ich dziecka w związku ze świadczeniem usług społeczeństwa informacyjnego - proponuje Konfederacja Lewiatan, w stanowisku dotyczącym rządowego projektu ustawy o ochronie danych osobowych.

Przejdź do archiwum