Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-06-26 Informacje prasowe

  Niższy ZUS dla małych firm bez wpływu na gospodarkę

  Rząd przyjął projekt ustawy, która obniży składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszym przedsiębiorcom.

 • 2018-06-25 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą walczyć z fake newsami

  Konfederacja Lewiatan popiera propozycje Komisji Europejskiej dotyczące zwalczania tzw. fake newsów. Chodzi o samoregulację platform mediów społecznościowych we współpracy z dostawcami usług informacyjnych i społeczeństwem obywatelskim.

 • 2018-06-22 Informacje prasowe

  Budownictwo szuka pracowników

  W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Inspekcja Ochrony Środowiska chce mieć za dużo uprawnień

  Uprawnienie Inspekcji Ochrony Środowiska do przeszukania pomieszczeń i innych miejsc powinno być ograniczone do sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Inspekcja nie powinna też mieć możliwości podważania każdej decyzji administracyjnej dotyczącej korzystania ze środowiska - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Wielkie sklepy zmieniają przyzwyczajenia zakupowe Polaków

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w maju., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 6,1 proc (wobec 4 proc. w kwietniu) - podał GUS.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Kolejny przykład złego działania zakazu reklamy aptek

  Kara finansowa dla apteki za informowanie pacjentów o możliwości tańszego leczenia - to kolejny przykład antypacjenckiego działania wynikającego z zakazu reklamy aptek. W związku z tym Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET po raz kolejny apelują o zmianę tego szkodliwego zapisu.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Już za dwa lata rewolucja w delegowaniu pracowników

  Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła ostatecznie zmianę dyrektywy w sprawie delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

 • 2018-06-20 Informacje prasowe

  Większa kontrola nad odpadami nie może zaszkodzić firmom

  Projekt ustawy o odpadach jest potrzebny, ale nie można niektórych rozwiązań wprowadzać, nie uwzględniając różnych uwarunkowań. Ograniczenie magazynowania odpadów zwiększy koszty firm z branży gospodarki odpadami. Całkowity zakaz importu odpadów komunalnych wpłynie negatywnie na rynek i dostępność paliw alternatywnych dla przemysłu cementowego - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-20 Informacje prasowe

  Producenci nie mogą ucierpieć na nowelizacji prawa

  Projekt prawa farmaceutycznego zakazuje jednoczesnego prowadzenia działalności leczniczej i obrotu hurtowego produktami leczniczymi, aby zapobiec zjawisku wywożenia leków za granicę. Konfederacja Lewiatan uważa, że konieczne jest podjęcie działań, które ukrócą ten proceder, ale nowe regulacje powinny uwzględniać prawa przedsiębiorców i możliwość prowadzenia biznesu w stabilnym otoczeniu.

 • 2018-06-19 Informacje prasowe

  Coraz trudniej o pracowników tymczasowych

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało sytuację na rynku agencji zatrudnienia w pierwszym kwartale 2018 roku (1Q2018), analizując wyniki firm członkowskich, reprezentujących około 1/2 wartości rynku pracy tymczasowej i 1/3 rynku rekrutacji stałych.

Przejdź do archiwum