Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-07-02 Informacje prasowe

  W II kwartale br. wzrost PKB może wynieść nawet 5 proc.

  Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w czerwcu 54,2 pkt, wobec 53,3 w maju - poinformowała firma IHS Markit.

 • 2018-07-02 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy poniosą koszty współpracy z organami ścigania

  Określenie ram prawnych, w przypadku postępowania karnego, pomiędzy podmiotami, które są w posiadaniu informacji związanych z wykorzystywaniem nowych technologii i organami ścigania, jest niezbędne. Ale zaproponowane rozwiązania mogą się okazać kosztowne dla przedsiębiorców i trudne do wykonania - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt rozporządzenia PE i Rady dotyczącego tej kwestii.

 • 2018-06-28 Informacje prasowe

  Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych groźny dla przedsiębiorczości

  Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w wielu miejscach budzi wątpliwości. Zaostrza bowiem wymogi i zwiększa zakres obowiązków nakładanych na przedsiębiorców. Przewiduje kary nawet do 30 mln zł, możliwość rozwiązania lub likwidacji firmy, a także środki karne takie jak, np. zakaz zawierania umów, zakaz przystępowania do przetargów w zamówieniach publicznych. Nowym przepisom mają także podlegać czyny popełnione przed jej wejściem w życie - ostrzegają Konfederacja Lewiatan i kancelaria DZP.

 • 2018-06-27 Informacje prasowe

  Adwokata nie można zwolnić z zachowania tajemnicy

  Adwokat oraz radca prawny nie mogą zostać zwolnieni przez sąd z obowiązku zachowania tajemnicy co do faktów, o których dowiedzieli się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę - uważa Konfederacja Lewiatan. Taką możliwość zapisano w projekcie Kodeksu postępowania cywilnego.

 • 2018-06-26 Informacje prasowe

  Niższy ZUS dla małych firm bez wpływu na gospodarkę

  Rząd przyjął projekt ustawy, która obniży składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszym przedsiębiorcom.

 • 2018-06-25 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą walczyć z fake newsami

  Konfederacja Lewiatan popiera propozycje Komisji Europejskiej dotyczące zwalczania tzw. fake newsów. Chodzi o samoregulację platform mediów społecznościowych we współpracy z dostawcami usług informacyjnych i społeczeństwem obywatelskim.

 • 2018-06-22 Informacje prasowe

  Budownictwo szuka pracowników

  W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Inspekcja Ochrony Środowiska chce mieć za dużo uprawnień

  Uprawnienie Inspekcji Ochrony Środowiska do przeszukania pomieszczeń i innych miejsc powinno być ograniczone do sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Inspekcja nie powinna też mieć możliwości podważania każdej decyzji administracyjnej dotyczącej korzystania ze środowiska - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Wielkie sklepy zmieniają przyzwyczajenia zakupowe Polaków

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w maju., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 6,1 proc (wobec 4 proc. w kwietniu) - podał GUS.

 • 2018-06-21 Informacje prasowe

  Kolejny przykład złego działania zakazu reklamy aptek

  Kara finansowa dla apteki za informowanie pacjentów o możliwości tańszego leczenia - to kolejny przykład antypacjenckiego działania wynikającego z zakazu reklamy aptek. W związku z tym Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET po raz kolejny apelują o zmianę tego szkodliwego zapisu.

Przejdź do archiwum