Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-09-13 Informacje prasowe

  Pracodawcy za mniejszymi obciążeniami związanymi z PPK

  Postulujemy zmniejszenie obciążeń pracodawców związanych z administrowaniem pracowniczymi planami kapitałowymi, wyjaśnienie kilku wątpliwości dotyczących nowych obowiązków, a także zagwarantowanie pewności obrotu prawnego i gospodarczego (niespodziewane zmiany w projekcie w zakresie PPE) - napisała Konfederacja Lewiatan w ocenie projektu ustawy o PPK.

 • 2018-09-12 Informacje prasowe

  Eksport przyspiesza, ale jeszcze szybciej rośnie import

  Eksport po siedmiu miesiącach br. wyniósł 125,7 mld euro i zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. o 6,5 proc. Import osiągnął 127,3 mld euro i był wyższy o 8,7 proc. Ujemne saldo wyniosło 1,6 mld euro. Przed rokiem było dodatnie i osiągnęło 0,7 mld euro - podał GUS.

 • 2018-09-12 Informacje prasowe

  Juncker o UE: potrzebujemy silnej i zjednoczonej Europy

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w swoim dorocznym przemówieniu do Parlamentu Europejskiego o stanie UE mówił o najważniejszych dokonaniach, ale także wyzwaniach dla Europy.

 • 2018-09-10 Informacje prasowe

  Szybszy wzrost płacy minimalnej

  Jutro rząd powinien zdecydować o podwyżce płacy minimalnej w 2019 roku. Prawdopodobnie będzie ona wyższa niż wcześniej proponował w czasie konsultacji społecznych i wyniesie ok. 2250 zł. W tym roku obowiązuje 2100 zł.

 • 2018-09-06 Informacje prasowe

  Bezrobocie niższe. Firmy narzekają na brak pracowników

  Bezrobocie w sierpniu br. wyniosło 5,8 proc. i było o 0,1 pkt proc. niższe niż w lipcu - szacuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • 2018-09-05 Informacje prasowe

  Producenci chcą zabezpieczeń na wszystkich lekach

  W celu ograniczenia fałszowania leków wydawanych na receptę wprowadzono w UE przepisy obligujące producentów do umieszczenia na opakowaniu zewnętrznym elementu umożliwiającego sprawdzenie, czy nie zostało ono naruszone. Pracodawcy, w tym Konfederacja Lewiatan i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, zwrócili się do resortu zdrowia z propozycją, aby taką możliwością objąć wszystkie leki.

 • 2018-09-04 Informacje prasowe

  Budżet 2019 nie sprzyja szybkiemu wzrostowi inwestycji

  Zespół Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń specjalnych omawiał dzisiaj projekt budżetu na 2019 rok. W sytuacji, kiedy związkowcy zabiegają o zwiększenie bieżącej konsumpcji, a pracodawcy o rozwiązania prowadzące do zwiększenia inwestycji, przyjęcie wspólnego stanowiska partnerów społecznych w sprawie przyszłorocznego budżetu jest mało prawdopodobne. Budżet w obecnym kształcie nie sprzyja inwestycjom - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-09-03 Informacje prasowe

  Konieczne są zmiany w realizacji unijnych projektów

  Rezygnację z obowiązku szacowania wartości zamówienia w projektach unijnych, zmianę niejasnych przepisów związanych z wyznaczaniem właściwego trybu wyboru wykonawców, wprowadzenie zapisów, które pozwolą beneficjentom stosować zasadę konkurencyjności zawsze, kiedy według nich jest to uzasadnione, bez obawy o korekty finansowe związane z zastosowaniem niewłaściwego trybu wyboru wykonawców - proponują Konfederacja Lewiatan i Biuro Rzecznika Funduszy Europejskich.

 • 2018-09-03 Informacje prasowe

  54 organizacje przeciwne zniesieniu limitu składek na ZUS

  Konfederacja Lewiatan zawiązała koalicję organizacji pracodawców przeciw zniesieniu limitu tzw. 30-krotności przy odprowadzaniu składek ZUS. Pod apelem w tej sprawie, który trafił do premiera i ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, podpisały się już 54 organizacje, w tym obecne w Radzie Dialogu Społecznego, a także branżowe i regionalne.

 • 2018-08-31 Informacje prasowe

  Gospodarka pędzi, ale inwestycje kuleją

  W drugim kwartale br. PKB wzrósł o 5,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS we wstępnym szacunku.

Przejdź do archiwum