Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informatyka

 • 2017-06-12 Informatyka
  Informatyka

  Zmiana ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne

  W nawiązaniu do konsultacji społecznych projektu założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przekazała poniższe uwagi do projektu.

 • 2016-10-11 Informatyka
  Informatyka

  Strategia Cyberbezpieczeństwa RP wymaga nadania odpowiedniej rangi w systemie dokumentów strategicznych

  W związku z konsultacjami społecznymi w sprawie projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2016 - 2020 (dalej: Strategia) przekazaliśmy uwagi Konfederacji Lewiatan w tej sprawie.

 • 2015-02-18 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko ws. kluczowych priorytetów dla rozwoju Jednolitego Rynku Cyfrowego

  Zdaniem Konfederacji Lewiatan budowa jednolitego rynku cyfrowego jest jednym z największych gospodarczych wyzwań, przed jakimi obecnie stoi Unia Europejska. Realizacja założeń Agendy Cyfrowej dla Europy[1] odgrywa kluczową rolę w rozwoju zrzeszonych w Konfederacji firm, niezależnie od branży, w której działają.

 • 2014-09-11 Informatyka
  Informatyka

  Podsumowanie debaty w Konfederacji Lewiatan na temat wyroku TSUE w sprawie Costeja

  I. Wstęp
  27.08.2014 r. w Konfederacji Lewiatan odbyła się debata dotycząca konsekwencji wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-131/12 Costeja . Paneliści - Grzegorz Sibiga (INP PAN), Mariusz Grzesiuk (Grupa Onet) oraz Wojciech Dziomdziora (Domański Zakrzewski Palinka) - omówili praktyczne aspekty wyroku i kształt, jaki powinna przybrać procedura realizująca "prawo do bycia zapomnianym", by uwzględniała wszystkie interesy zainteresowanych stron. Dyskusję moderowała Magdalena Piech (Konfederacja Lewiatan).

 • 2014-09-11 Informatyka
  Informatyka

  Czy mamy prawo do bycia zapomnianym?

  Prawo do bycia zapomnianym jest potrzebne, ale należy skonstruować je na nowo, w sposób odpowiadający realiom Internetu. Prawo w kształcie zaproponowanym przez Trybunał Sprawiedliwości nie spełnia tego warunku. Jego skuteczna realizacja byłaby niemożliwa lub wymagałaby niewspółmiernych do tego celu środków i mogłaby naruszać interes publiczny - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum