Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo ogólnogospodarcze

 • 2017-06-12 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Uwagi do projektu ustawy – Prawo wodne (druk 1529)

 • 2017-06-05 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Uwagi dot. systemu monitorowania drogowego przewozu towarów

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do projektu z dnia 26 maja 2017 r. ustawy o zmianie ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

 • 2017-05-29 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Rejestracja jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m

  W odpowiedzi na pismo dotyczące projektu ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (sygn.. DGM.WBZOP.1.0211.4.18.2017.SK), przekazaliśmy poniższe uwagi.

 • 2017-05-22 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Okres prowadzenia działalności gospodarczej a staż pracy

  Stanowisko do projektu ustawy o wliczaniu okresów prowadzenia działalności gospodarczej do pracowniczego stażu pracy oraz stażu wymaganego od kandydatów na określone stanowiska (druk 1530).

 • 2017-05-15 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Organizowanie zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców i program mobilizacji gospodarki (wersja z dnia 15 marca br.)

  Uwagi ogólne:

  Przygotowany przez Ministra Obrony Narodowej projekt ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki (Projekt), który ma zastąpić ustawę z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców, budzi zaniepokojenie i wątpliwości przedsiębiorców - członków Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-04-12 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Stanowisko ws. ustawy o ochronie danych osobowych (wersja z 28.03.2017 r., dalej: puodo)

 • 2017-03-30 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Monitorowanie transportu drogowego - uwagi Konfederacji

  Uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zgłoszeń przewozu towarów i sposobu postępowania w przypadku niedostępności rejestru zgłoszeń

 • 2017-03-07 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Uwagi do pakietu ustaw Konstytucji biznesu

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie odnosi się do intencji jakie przyświecają Ministerstwu Rozwoju podczas prac legislacyjnych nad tzw. Konstytucją Biznesu. Uważamy, iż kompleksowe uregulowanie, na poziomie ustawowym,  praw przedsiębiorców - w postaci zasad prawnych, może mieć istotny wpływ na wykładnię i praktyczne stosowanie wszystkich przepisów prawa odnoszących się do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Liczymy, że pomoże to w odblokowaniu potencjału polskiej przedsiębiorczości i polskiej gospodarki, w szczególności a aspekcie wzajemnych relacji przedsiębiorców  i organów władzy publicznej.

 • 2017-02-09 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  System monitorowania drogowego przewozu towarów - uwagi

  Poniżej przedstawiamy uwagi Konfederacji Lewiatan do projektu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (druk sejmowy nr 1244).

 • 2016-12-22 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Stanowisko do projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw

  Konfederacja Lewiatan popiera reakcję Ministerstwa Sprawiedliwości na szereg nieprawidłowości związanych z zaciąganiem przez pożyczkobiorców niewspółmiernych zobowiązań w stosunku do wysokości udzielanych pożyczek. Istotne wydaje się tym samym uregulowanie rynku tzw. pożyczek cywilnych, który do tej pory nie był skutecznie regulowany. Brak jasnych przepisów w tym obszarze prowadził do patologii, skutkujących niekiedy nawet utratą mieszkań przez pożyczkobiorców. Brak odpowiednich zapisów utrudniał także lub wręcz uniemożliwiał pracę organom ścigania w stosunku do oszustów wyłudzających w ten sposób majątek od pożyczkobiorców.

Przejdź do archiwum