Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Środowisko i klimat

 • 2014-01-13 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Lewiatan otwarty na rozmowy ze związkowcami

  Związki zawodowe zwróciły się do pracodawców z propozycją zmiany formuły prowadzenia dialogu społecznego uznając, że dotychczasowa się wyczerpała. Konfederacja Lewiatan jest gotowa do rozmów.

 • 2014-01-10 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Biznes czeka na darmowe uprawnienia do emisji CO2

  Dzisiaj zakończyły się konsultacje społeczne i uzgodnienia międzyresortowe projektu ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Konfederacja Lewiatan apeluje o szybkie zakończenie prac nad ustawą.

 • 2013-12-16 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Lewiatan o nowej ustawie o OZE

  W projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) brakuje propozycji przepisów zobowiązujących organy administracji do zapewnienia poszanowania praw nabytych, ochrony słusznych interesów, w tym naprawy systemu świadectw pochodzenia oraz zapewnienia przyrostu produkcji energii z OZE do 2030 roku - uważa Rada OZE Konfederacji Lewiatan.

 • 2013-12-13 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Stanowisko RADY OZE Konfederacji Lewiatan w sprawie projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii

 • 2013-12-12 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. Na co czekamy?

  Koalicja Klimatyczna i Konfederacja Lewiatan wystosowały wspólny apel do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie wdrażania ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.

 • 2013-12-11 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Backloading obniża wiarygodność systemu handlu emisjami

  Parlament Europejski zatwierdził propozycję Komisji Europejskiej tzw. backloadingu, czyli czasowego wycofania 900 mln pozwoleń na emisję CO2. To złe rozwiązanie, bo obniża wiarygodność systemu - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-11-20 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Biznes prywatny o pieniądzach i inwestycjach w ochronę klimatu

 • 2013-11-14 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  COP19 musi sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu

  Polskie środowiska biznesowe oczekują, że szczyt klimatyczny COP19 okaże się znaczącym krokiem w kierunku stworzenia nowego, globalnego i prawnie wiążącego reżimu klimatycznego. W trakcie spotkania w Warszawie powinny zostać opracowane ramy na 2015 rok stanowiące dla gospodarki jasny i trwały sygnał, dzięki któremu biznes będzie w stanie zacząć planować swoje przyszłe działania i inwestycje - przekonuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-11-06 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Lewiatan chce uczestniczyć w pracach nad ustawą krajobrazową

  Konfederacja Lewiatan, Polskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej i Polska Rada Koordynacyjna OZE apelują do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o umożliwienie im udziału w pracach podkomisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia prezydenckiego projektu ustawy o ochronie krajobrazu.

 • 2013-10-25 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Ustawa krajobrazowa może zahamować inwestycje

  Prezydencki projekt ustawy o ochronie krajobrazu może zahamować rozwój niektórych sektorów naszej gospodarki (np. energetyki, telekomunikacji oraz reklamy zewnętrznej), a także doprowadzić do ograniczenia kompetencji gmin w zakresie decydowania o powstających na jej terenie inwestycjach - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum