• 2020-03-29 Aktualności

Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego

• 2020-03-28 Aktualności
    Aktualności

Grozi nam gospodarczy Armagedon, a rząd opóźnia wprowadzenie Tarczy Antykryzysowej

• 2020-03-28 Aktualności
    Aktualności

Związki zawodowe i pracodawcy protestują przeciwko zamachowi na niezależność Rady Dialogu Społecznego

Aktualności

Lewiatan przekazał posłom kluczowe postulaty do tarczy antykryzysowej

• Dzisiaj Sejm ma się zająć tzw. tarczą antykryzysową.
    • Lewiatan przekazał wczoraj wieczorem szefom wszystkich klubów poselskich kluczowe postulaty dotyczące ustawy antykryzysowej.
    • Wśród najważniejszych znalazły się m.in. zwolnienie wszystkich firm ze składek na ZUS, czy umożliwienie wprowadzenia przestoju ekonomicznego i obniżonego wymiaru czasu pracy.

Aktualności

Ochrona europejskiej gospodarki powinna być priorytetem dla unijnych przywódców

Przed planowaną na 26 marca br. wideokonferencją Rady Europejskiej, Prezydent BusinessEurope Pierre Gattaz przypomniał o stanowisku federacji w związku z kryzysem: „W tym tygodniu europejscy przywódcy mają historyczną okazję, aby postawić unijną solidarność, działanie i odpowiedzialność w centrum naszej reakcji na kryzys. Długoterminowy dobrobyt Europy można zabezpieczyć tylko wtedy, gdy przywódcy europejscy zrobią wszystko co w ich mocy, aby zachować unię gospodarczą i walutową oraz jednolity rynek. Oba mają zasadnicze znaczenie dla dobrobytu naszej gospodarki, naszych firm i pracowników."

Aktualności

Jak Europa walczy ze skutkami gospodarczymi COVID-19?

Sejm rozpoczął pracę na tarczą antykryzysową, która zdaniem biznesu jest niewystarczająca i wypada blado przy pakietach innych państw. Najbliższe dni będą krytyczne dla wielu firm. Brak adekwatnego wsparcia pociągnie za sobą bankructwa i zwolnienia na skalę, nawet większą jak w czasie globalnego kryzysu finansowego przed dekadą.

Aktualności

Potrzebny specjalny fundusz na wsparcie zdalnej nauki i zatrzymanie studentów na uczelniach

• Zwiększenia wsparcia finansowego uczelni, ustanowienia specjalnego stypendium na zatrzymanie studentów i powroty na studia, dotowania zakupów sprzętu dla wykładowców i pracowników, dofinansowania studentom zakupu sprzętu do pracy zdalnej - oczekują uczelnie niepubliczne w związku z epidemią koronawirusa.
    • W dłuższej perspektywie prywatne uczelnie chciałyby otrzymać rekompensatę za spadek liczby rekrutacji w okresie letnim.

Aktualności

Branża energetyczna oczekuje od rządu wsparcia w czasie epidemii

• Branża energetyczna przygotowała pakiet postulatów, które pomogą firmom przetrwać czas epidemii koronawirusa.
    • Proponuje wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą utratę płynności finansowej dostawców mediów (energii elektrycznej, gazu, ciepła) z powodu wstrzymania płatności przez odbiorców oraz pozwolą zachować ciągłość dostaw tych mediów.

69% przedsiębiorstw planuje redukcje zatrudnienia – badanie Lewiatana

• Lewiatan zapytał 800 firm o skutki pandemii dla prowadzenia biznesu, a szczególnie o sytuację pracowników.
    • 55% pytanych firm już dziś bardzo poważnie odczuwa skutki pandemii.
    • 69% badanych planuje redukcje zatrudnienia.
    • 47% może czekać na pomoc państwa maksymalnie 3 tygodnie, potem zacznie zwalniać.

Aktualności

Mediacja online bezpłatnie do 10 maja 2020 r.

Oferujemy pomoc online w rozwiązywaniu trudności przedsiębiorców związanych z epidemią COVID -19 w drodze negocjacji i mediacji z kontrahentami, pracownikami i ich pełnomocnikami - bezpłatnie do 10 maja 2020 r.