Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2020-01-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  „Silna Europa w świecie wyzwań” - hasłem przewodnim Prezydencji Chorwackiej

  „UE stoi przed wieloma wyzwaniami. Świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej złożony, liczba naszych zadań rośnie, podobnie jak liczba tych, którzy oferują proste odpowiedzi i szybkie rozwiązania, często bezzasadne i oparte na fałszywych informacjach. Rosną oczekiwania naszych obywateli. Musimy się do nich zbliżyć, wysłuchać ich i odpowiedzieć na ich obawy" - powiedziałmówił premier Chorwacji Andrej Plenkovic, przedstawiając priorytety Chorwackiej Prezydencji w Parlamencie Europejskim.

 • 2020-01-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  UE powinna przywrócić równowagę w relacjach z Chinami

  Chiny są drugim co do wielkości partnerem handlowym UE, a UE jest największym partnerem handlowym Chin. Ten potencjał gospodarczy pozostaje jednak niewykorzystany ze względu na kierowaną w dużej mierze przez państwo gospodarkę chińską" - powiedział dyrektor generalny BusinessEurope Markus J. Beyrer.

 • 2020-01-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  „Next move” - konferencja NHO nt. przyszłości Europy i roli norweskich firm w unijnej zielonej transformacji

  W Oslo odbyła się konferencja norweskiej federacji pracodawców - NHO. Jej prezydent, Arvid Moss, mówił o roli i celach biznesu w związku z transformacją energetyczną UE i przemysłem 4.0.

 • 2019-12-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Kompromis ws. Pakietu Mobilności niekorzystny dla transportu i niezgodny z przepisami UE

  Po całonocnych obradach, 12 grudnia Rada, Parlament i Komisja po ponad dwóch latach licznych debat i dyskusji, osiągnęły kompromis i wstępne porozumienie w sprawie tzw. Pakietu Mobilności 1, na który składają się trzy projekty legislacyjne: dotyczące odpoczynku kierowców, delegowania i kabotażu. Jeśli zostanie ono oficjalnie zatwierdzone przez Radę i Parlament, co może stać się już w styczniu, prace nad Pakietem Mobilności dobiegną końca, a uchwalone przepisy zaczną obowiązywać od 2021 r.

 • 2019-12-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rada Prezydentów BusinessEurope w Zagrzebiu - relacja

  W związku ze zbliżającą się prezydencją Chorwacji w Radzie UE, w Zagrzebiu odbyła się Rada Prezydentów BusinessEurope (CoPres). Omówiono m.in. sytuację w państwach członkowskich oraz priorytety biznesu dla nowej Komisji Europejskiej. Konfederację Lewiatan reprezentowali Prezydent Maciej Witucki, Dyrektor Generalny Grzegorz Baczewski oraz Kinga Grafa, Dyrektorka biura w Brukseli.

 • 2019-12-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Unijny "Zielony ład" musi opierać się na podstawach gospodarczych

  Komisja Europejska opublikowała dzisiaj swój konkretny plan dotyczący tzw. europejskiego zielonego ładu. BusinessEurope wspiera ten projekt i będzie angażować się w jego realizację.

 • 2019-12-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Nie pozwólmy na dalszy paraliż WTO Appellate Body

  Jednym z ważniejszych postanowień szczytu BusinessEurope w Zagrzebiu jest wspólne wystąpienie członków przeciw paraliżowi WTO Appellate Body.

   

 • 2019-12-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Pracodawcy i związkowcy popierają kandydaturę Jacka Krawczyka na prezydenta EKES

  Pracodawcy i związkowcy, w tym Konfederacja Lewiatan, członkowie Rady Dialogu Społecznego, wyrażają poparcie dla kandydatury Jacka Krawczyka na stanowisko przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

 • 2019-11-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska powinna bardziej zadbać o jednolity rynek

  • 1 grudnia br. rozpoczyna pracę nowa Komisja Europejska.
  • Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen zapowiedziała, że priorytetem będzie „nowy zielony ład" i transformacja cyfrowa.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan ważnym zadaniem nowej KE powinno być też umocnienie jednolitego rynku oraz wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw.

 • 2019-11-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope warmly congratulates President Ursula von der Leyen and her team

  It is important that the new European Commission got strong and wide support and can now get to work strengthened at a time when numerous challenges are facing Europe. The expectations are high, and the European business community stands ready to contribute to achieve what it believes are the prerequisites to promote and maintain our European Way of Life.

Przejdź do archiwum