Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2020-09-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie EU-UK Task Force nt. Brexitu

  Z udziałem około 50 członków Task Force Business Europe, przedstawicieli biura Wielkiej Brytanii przy UE w Brukseli oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej omówiono aktualny stan negocjacji porozumienia o ostatecznym wyjściu WB z Unii oraz potencjalny charakter przyszłych stosunków gospodarczych, w szczególności handlowych po 1 stycznia 2020 r.

 • 2020-09-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Frans Timmermans w Parlamencie Europejskim o nowych ambicjach klimatycznych UE

  Zakończyło się się posiedzenie Komisji ds. Środowiska, Zdrowia i Żywności Parlamentu Europejskiego, podczas którego miała miejsce wymiana zdań między europosłami a Wiceszefem Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za tzw. „Zielony Ład” Fransem Timmermansem.

 • 2020-09-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komitet Ekonomiczno-Społeczny zakończył kolejną kadencję

  554 sesja plenarna EKES nie była łatwa. Kończyła kolejny 5-letni mandat, w trybie hybrydowym  (część członków w Brukseli, część on-line), co znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie i debatę. A było o czym: 39 opinii do przegłosowania, podsumowanie kadencji z wystąpieniami online Ursuli van der Layen, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego David Sassoli i, na żywo, z wiceprzewodniczącą PE Klarą Dobrev.

 • 2020-09-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Unijna polityka ochrony konsumentów – trwają konsultacje

  Komisja Europejska prowadzi obecnie konsultacje dotyczące unijnej polityki ochrony konsumentów. Jedną z nowych inicjatyw jest przegląd dyrektywy 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (General Product Safety Directive).

 • 2020-09-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Posiedzenie Komitetu ds. Społecznych BusinessEurope

  Europejska płaca minimalna, prawo do odłączenia się i pakiet dotyczący zatrudnienia młodzieży i umiejętności były głównymi tematami spotkania. Udział w nim wzięła również Ulrike Geith ze Stałego Przedstawicielstwa Niemiec przy UE.

 • 2020-09-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  UE: Nowe obowiązki platform internetowych

  Unia Europejska nakłada nowe obowiązki na platformy internetowe i wyszukiwarki w tym wprowadza postępowania mediacyjne jako metodę rozwiązywania sporów w ramach P2B. Rozporządzenie obowiązuje od 12 lipca 2020 roku.

 • 2020-09-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowy biuletyn EKES

  W numerze między innymi o zmianach będących następstwem pandemii: w pracy, komunikacji międzyludzkiej, a także w relacjach społecznych.

 • 2020-09-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Priorytety KE: Przyspieszenie ochrony klimatu, powołanie unii zdrowia, walka z kryzysem

  • Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła dziś bardzo emocjonalne i proeuropejskie orędzie o stanie UE w Parlamencie Europejskim.
  • W trwającym półtorej godziny przemówieniu omówiła przyszłość kluczowych unijnych polityk oraz przedstawiła nowe inicjatywy, których celem ma być wspólne wyjście z kryzysu. Przewodnicząca przekazała europosłom list intencyjny, w którym zawarte są wszystkie nowe propozycje KE na najbliższy rok.

 • 2020-09-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Dombrovskisem o relacjach handlowych UE - USA

  14 września odbyło się spotkanie BusinessEurope w formie online z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem, który teraz pełni także obowiązki Komisarza ds. Handlowych. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Konfederacji Lewiatan – Kinga Grafa, Dyrektor biura w Brukseli, Andrzej Rudka, Doradca Zarządu ds. Międzynarodowych oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE w biurze w Brukseli.

 • 2020-09-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jacek Krawczyk rezygnuje z kandydowania na szefa EKES

  Jacek Krawczyk, szef Grupy Pracodawców EKES nie będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego EKES w kadencji 2020-2023.

Przejdź do archiwum