Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2020-05-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES przedstawia propozycje działań antykryzysowych

  Epidemia koronawirusa doprowadziła do bezprecedensowej sytuacji. Na naszych oczach cała gospodarka światowa, włączając wszystkie sektory, od usług po przemysł i rolnictwo, przeobraża się. Aby ograniczyć szkody gospodarcze i społeczne spowodowane przez tę sytuację, niezbędne jest podjęcie szeregu działań - zarówno doraźnych, jak i obliczonych na trwałą odbudowę.

 • 2020-05-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rada Przedsiębiorczości apeluje o opóźnienie wejścia w życie dyrektywy o delegowaniu pracowników

  • 30 lipca 2020 r. ma wejść w życie dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady dotycząca delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
  • W związku z nieprzewidzianą i w wielu krajach będących członkami UE krytyczną sytuacją, wywołaną pandemią koronawirusa, Rada Przedsiębiorczości, skupiająca największe polskie organizacje przedsiębiorców, apeluje o przesunięcie wejścia w życie dyrektywy do 30 lipca 2021 roku.

 • 2020-05-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Eurofound przedstawia pierwsze wyniki badań wpływu pandemii koronawirusa na warunki życia i pracy w krajach UE

  Badanie miało na celu uchwycenie wpływu pandemii COVID-19 na ludzi w całej Europie, ze szczególnym naciskiem na szereg aspektów jakości życia, subiektywnego dobrobytu, zatrudnienia, sytuacji finansowej i poziomu zaufania do instytucji publicznych.

 • 2020-05-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Informacja dla firm aktywnych w Brukseli

  Poniżej prezentujemy najważniejsze punkty planu belgijskiego rządu dot. stopniowego otwierania gospodarki. Każdy z nich może jednak ulec zmianie w zależności od przebiegu pandemii.

 • 2020-04-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apelujemy o ponową ocenę Pakietu Mobilności 1

  English version

  We call for re-evaluation of the Mobility Package 1

  The Polish Confederation Lewiatan, of which Transport and Logistics Poland is an active member, together with employers' organizations from Germany, Lithuania, Malta, Estonia, Bulgaria, Hungary, Cyprus, Latvia and Romania, in a joint position call for a reassessment of the Mobility Package 1 to enable a smoother exit from the COVID-19 pandemic and support the sustainable transformation of industry, logistics and transport in the future.

  The document is available for download here. 

 • 2020-04-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES: Nowy numer biuletynu

 • 2020-04-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  UE włącza się w działania na arenie globalnej w celu opracowania terapii i szczepionek przeciwko koronawirusowi

  Począwszy od 4 maja 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i organizacje działające w dziedzinie zdrowia na całym świecie ogłosiły wspólne wezwanie do podjęcia działań w celu opracowania szybkiego i sprawiedliwego dostępu do wysokiej jakości, bezpiecznych, skutecznych i przystępnych cenowo metod diagnostyki, terapii i szczepionek przeciwko koronawirusowi.

 • 2020-04-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Niezbędna jest solidarność UE i natychmiastowa dostępność gotówki

  Szefowie państw i rządów UE podczas wideokonferencji rozmawiali nad sposobami rozwiązania kryzysu związanego z epidemią Covid-19.

 • 2020-04-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  23 dyrektorów generalnych i prezesów dużych firm apeluje: potrzebujemy silnej UE

  W liście zaadresowanym do przywódców UE biorących udział w jutrzejszym posiedzeniu Rady Europejskiej, 23 dyrektorów generalnych i prezesów dużych firm, w tym Prezydent BusinessEurope Pierre Gattaz, apeluje o solidarność, wzmacnianie jednolitego rynku i o „więcej Europy", jako najlepszej odpowiedzi na kryzys spowodowany COVID-19.  

 • 2020-04-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Unijne wsparcie dla MŚP

  UE podjęła liczne działania mające przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym COVID-19, który najbardziej jest odczuwany przez sektor MŚP. Poniżej przedstawiamy instrumenty, zarówno te finansowe, jak i prawne, z których już mogą korzystać MŚP, albo będą mogły korzystać w niedalekiej przyszłości.

Przejdź do archiwum