Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2020-04-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope do Rady Europejskiej: działajmy w sposób skoordynowany i solidarny, utwórzmy ogólnoeuropejski fundusz gwarancyjny

  BusinessEurope oraz federacje członkowskie, w liście do Rady Europejskiej, apelują o solidarne i skoordynowane działania, które pomogą zmierzyć się z kolejnymi fazami kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

 • 2020-04-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowy kierunek rozwoju cyfryzacji - Shaping Europe’s Digital Future

  Komisja Europejska przedstawiła plany wprowadzenia europejskiego podejścia do cyfryzacji. Konkretne założenia zawarto w dwóch dokumentach - Białej Księdze dotyczącej sztucznej inteligencji oraz w Europejskiej strategii w zakresie danych

 • 2020-04-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Mapa drogowa Komisji Europejskiej

  Komisja Europejska zaproponowała mapę drogową ws. stopniowego znoszenia ograniczeń wprowadzonych w UE w związku z pandemią koronawirusa. Przewodnicząca Ursula von der Leyen zaapelowała o wymianę informacji pomiędzy państwami członkowskimi a Brukselą nt. narodowych strategii wyjścia z lockdownu.

 • 2020-04-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska pomoże MŚP najbardziej dotkniętym kryzysem COVID-19

  W komunikacie z 13 marca Komisja Europejska zobowiązała się do natychmiastowego udzielenia pomocy najbardziej dotkniętym kryzysem COVID-19 MŚP, ze środkami pieniężnymi dostępnymi dla nich już w kwietniu.

 • 2020-04-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan i TLP wspólnie na rzecz sektora transportu

  Konfederacja Lewiatan i TLP wspólnie pracowały nad stanowiskiem BusinessEurope - największej organizacji biznesowej w Brukseli. W jej skład wchodzą federacje pracodawców z poszczególnych europejskich krajów.

 • 2020-04-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apel Lewiatana o wsparcie sektora telekomunikacyjnego

  Konfederacja Lewiatan wraz z Austriacką Federacją Przemysłową oraz Chorwackim Związkiem Pracodawców skierowała do unijnego komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Breton'a apel z prośbą o przesunięcie terminów stosowania przepisów dotyczących branży telekomunikacyjnej.

 • 2020-04-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  KE proponuje 100 mld euro na ochronę miejsc pracy. Polska powinna szybko wystąpić o pożyczkę

  • Komisja Europejska proponuje SURE, nowy tymczasowy instrument o wartości do 100 miliardów euro na ochronę miejsc pracy i osób zatrudnionych.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowy program unijny może pomóc Polsce w utrzymaniu tysięcy miejsc pracy zagrożonych kryzysem związanym z epidemią koronawirusa.

 • 2020-03-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ochrona europejskiej gospodarki powinna być priorytetem dla unijnych przywódców

  Przed planowaną na 26 marca br. wideokonferencją Rady Europejskiej, Prezydent BusinessEurope Pierre Gattaz przypomniał o stanowisku federacji w związku z kryzysem: „W tym tygodniu europejscy przywódcy mają historyczną okazję, aby postawić unijną solidarność, działanie i odpowiedzialność w centrum naszej reakcji na kryzys. Długoterminowy dobrobyt Europy można zabezpieczyć tylko wtedy, gdy przywódcy europejscy zrobią wszystko co w ich mocy, aby zachować unię gospodarczą i walutową oraz jednolity rynek. Oba mają zasadnicze znaczenie dla dobrobytu naszej gospodarki, naszych firm i pracowników."

 • 2020-03-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Solidarność europejska niezbędna do przezwyciężenia kryzysu

 • 2020-03-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O czym myśli Europa?

  Kryzys kryzysem, ale prace koncepcyjne, regulacyjne, strategiczne w Brukseli trwają, choć z pewnością w zwolnionym tempie. Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zawiesił swoje spotkania i pracuje zdalnie do 27 marca. Jeśli granice będą zamknięte, a na to wygląda, spotka się pewnie nie wcześniej niż w maju. Niemniej warto przyjrzeć się liście nowych prac Komitetu, które, jak zawsze, wynikają albo ze zlecenia Komisji Europejskiej, albo Prezydencji, albo inicjatywy Komitetu.

Przejdź do archiwum