Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2019-09-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Szkodliwa licytacja na płacę minimalną w Polsce i w Europie

  Okres przedwyborczy sprzyja obietnicom - te zaś pierwszy raz od dawna odnoszą się do sytuacji pracujących. Dyskusję błyskawicznie zmonopolizowała płaca minimalna, a partie ochoczo weszły do licytacji. Poniżej zadajemy kilka pytań, które powinny towarzyszyć refleksji nad rolą płacy minimalnej w polityce społeczno-gospodarczej. Na niektóre z nich odpowiedź jest prosta, inne pozostawimy bez jednoznacznej konkluzji, a w jeszcze innych odpowiedź zależy od światopoglądu. W każdym przypadku należy sprawę potraktować zdecydowanie poważniej niż robią to politycy przed wyborami.

 • 2019-09-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowa Komisja Europejska – zasady, struktura, priorytety

  Nowa Komisja Europejska, pod przywództwem Ursuli von der Leyen, ukonstytuuje się najprawdopodobniej 1 listopada. Przewodnicząca oraz 26 komisarzy rozpocznie wówczas pięcioletnią kadencję. Zanim to się stanie, odbędą się wysłuchania kandydatów na komisarzy w Parlamencie Europejskim, podczas których będą musieli odpowiedzieć na pytania odpowiednich komisji PE, dotyczące ich przygotowania do realizacji powierzonego im portfolio.

 • 2019-09-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: A solid intellectual property system is key for EU business

  Today, BusinessEurope published its priorities for the next institutional cycle in the area of intellectual property (IP). We propose a comprehensive strategy on IP with concrete actions to help IP deliver its well-recognised benefits to companies, citizens and society at large. Intellectual property is a fundamental tool to drive innovation, growth, competitiveness and job creation in Europe.

 • 2019-09-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie związków branżowych Lewiatana z europosłami w Brukseli

  Wyzwania stojące przed biznesem oraz najważniejsze  postulaty polskich firm wobec Parlamentu Europejskiego były tematem spotkania związków branżowych Lewiatana z europarlamentarzystami.

 • 2019-09-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan w Brukseli: Przegląd wydarzeń tygodnia

 • 2019-09-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ruszył konkurs na nagrodę Europejskiego Wynalazcy 2020

  Zachęcamy do zgłaszania się w konkursie Europejskiego Biura Patentowego.

 • 2019-08-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European businesses call on the G7 to end trade tensions

  As the Group of Seven prepares to meet in Biarritz, France on 24-26 August, BusinessEurope sends a strong message against trade tensions, in favour of free and open trade, supporting the critical role of the multilateral trading system.

 • 2019-07-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Najnowszy numer biuletynu Brussels Headlines

  W imieniu Kingi Grafy, dyrektorki naszego biura w Brukseli, zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem biuletynu europejskiego Brussels Headlines.

 • 2019-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wytyczne dla nowej Komisji Europejskiej 2019-2024

  Znamy już nie tylko nazwisko nowego szefa Komisji Europejskiej (KE), pierwszej w historii kobiety na tym stanowisku, ale także priorytety nowej Komisji. Ursula von der Leyen uzyskała od europosłów słaby mandat, poparło ją jedynie 383 z 751 europosłów. Aby przekonać do siebie lewicę i zielonych (ci drudzy ostatecznie i tak jej nie poparli), przedstawiła bardzo pro-socjalny program, którego fundamentem będzie ambitna polityka klimatyczna oraz inicjatywy społeczne, takie jak plan działania na rzecz wdrożenia europejskiego filaru praw socjalnych, wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, czy potrójnie większy budżet na program Erasmus+.

 • 2019-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Polityka przemysłowa UE jako jeden z priorytetów dla nowego Parlamentu i Komisji

  W Unii Europejskiej rośnie świadomość, że do zbudowania silnej pozycji w globalnym łańcuchu dostaw potrzebny jest rozwój nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie, stabilnego pod względem finansowania i konkurencyjnego przemysłu. Z tego powodu Komisja Europejska 13 września 2017 r. ogłosiła tzw. „Nową Politykę Przemysłową UE". Jest to pierwsza próba skonstruowania holistycznego podejścia na poziomie UE, które ma pomóc w sprostaniu wyzwaniom stojących przed przemysłem europejskim w związku z jego przejściem na nową cyfrową technologię przemysłową, znaną jako Przemysł 4.0.

Przejdź do archiwum