Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2020-03-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Plan Działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

  Komisja Europejska ogłosiła 11 marca nowy Plan Działań dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym na rzecz czystszej i bardziej konkurencyjnej Europy w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

 • 2020-03-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: UE musi zwalczać bariery dla jednolitego rynku

  Komisja Europejska opublikowała długoterminowy plan działania na rzecz lepszego wdrażania i egzekwowania przepisów dotyczących jednolitego rynku. Wzmocnienia infrastruktury na szczeblu UE i krajowym od dłuższego czasu domagał się europejski biznes.

 • 2020-03-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowa strategia przemysłowa UE

  Dokument skupia się na trzech priorytetach: utrzymaniu konkurencyjności przemysłu europejskiego na świecie i zapewnieniu równych warunków działania - w Europie i w ujęciu globalnym, zapewnieniu neutralności klimatycznej Europy do 2050 r. i ukształtowaniu cyfrowej przyszłości Europy.

 • 2020-03-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Czy nowa strategia przemysłowa wzmocni konkurencyjność UE?

  10 marca Komisja Europejska opublikowała nową strategię przemysłową dla Europy. Obok strategii dla przemysłu, poznaliśmy strategię działań na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz plan usuwania barier na rynku wewnętrznym. To ważne, aby europejska polityka przemysłowa opierała się na zintegrowanym podejściu do polityk, m. in. energetycznej, cyfrowej, handlowej, spójności i antymonopolowej, w celu osiągnięcia zrównoważonej i globalnie konkurencyjnej unijnej gospodarki.

 • 2020-03-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Czy UE będzie globalnym graczem czy boiskiem do gry dla innych?

  Jak zbudować synergię między polityką gospodarczą, społeczną i środowiskową UE? Jak kształtować przyszłą europejską strategię przemysłową i politykę MŚP? Jak dalej integrować wspólny rynek? Jak skutecznie wspierać inwestycje w innowacje i cyfryzację? Jak zorganizować ekonomicznie i społecznie zrównoważone przejście do gospodarki niskoemisyjnej i wyposażyć ludzi w niezbędne umiejętności? Jak poprawić zarządzanie gospodarcze i przeprowadzić niezbędne reformy w UE? Jakie jest miejsce Europy w nowym globalnym porządku? O tym wszystkim dyskutowano 5 marca w Brukseli podczas BusinessEurope Day z udziałem przedstawicieli Konfederacji Lewiatan.

 • 2020-03-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prawo klimatyczne

  Komisja Europejska ogłosiła 4 marca propozycję nowego prawa klimatycznego. Jest ono kluczowym elementem Europejskiego Zielonego Ładu - ambitnej strategii nowej KE, która ma docelowo doprowadzić UE do neutralności klimatycznej w 2050 r.

 • 2020-02-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska opublikowała strategię cyfrową dla Europy

  Dokument zawiera szereg wskazówek dla europejskiej gospodarki na najbliższych pięć lat.

 • 2020-02-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konfederacja Lewiatan w Parlamencie Europejskim apeluje o zapewnienie firmom wykwalifikowanych pracowników i wzmocnienie dialogu społecznego

  W Parlamencie Europejskim dyskutowaliśmy o tym jak stworzyć w Unii Europejskiej najlepsze warunki do pracy i prowadzenia biznesu. Na pierwszym miejscu wymieniano zapewnienie firmom i pracownikom dostępu do odpowiednich kompetencji i umiejętności poprzez stworzenie systemu, który będzie w stanie na bieżąco i elastycznie odpowiadać na zmienne potrzeby gospodarki. Manuela Geleng, Dyrektorka ds. Kompetencji w Dyrekcji Genereralnej ds. Zatrudnienia Komisji Europejskiej, zapowiedziała na 19 marca publikacje tzw, „Skills Action Plan", na który złożą się: indywidualne konta szkoleniowe; kompleksowa informacja o kompetencjach potrzebnych na rynku teraz i w przyszłości; rozpoznawanie i walidacja efektów uczenia; modernizacja szkolnictwa zawodowego i szkoleń, w kierunku bardziej zielonego, cyfrowego i zrównoważonego płciowo uczenia.

 • 2020-02-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Zielone światło dla umów między UE a Wietnamem

  Parlament Europejski poparł umowy o wolnym handlu (FTA) i umowy o ochronie inwestycji (IPA) między Unią Europejską a Wietnamem.

 • 2020-02-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Co nowego w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym?

  Dużo się dzieje. Najważniejsze personalia: Jacek Krawczyk, przewodniczący Grupy I - pracodawców i wiceprezydent Konfederacji Lewiatan został wybrany na kandydata na prezydenta EKES, zdobywając 66 na 94 głosy uzyskał bardzo silne poparcie, ale ostateczny wybór na to stanowisko odbędzie się podczas październikowej sesji plenarnej.

Przejdź do archiwum