• 2019-10-23 Aktualności

Minister Andrzej Dera spotkał się z członkami Konfederacji Lewiatan

Polityka klimatyczna, inwestycje przedsiębiorstw, zatrudnienie młodych, Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju - to tematy, które były poruszane w trakcie spotkania członków Konfederacji Lewiatan z Andrzejem Derą, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

• 2019-10-23 Aktualności

Sukces przedsiębiorców – rząd wycofuje się ze zniesienia limitu 30-krotności

• Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, stwierdziła dzisiaj, że zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS nie będzie.
    • Rzecznik prezydenta powiedział zaś, że większość parlamentarna wycofała się z tego pomysłu.
    • Wczoraj informowaliśmy, że w nowym Sejmie nie będzie większości, która mogłaby przegłosować zniesienie limitu 30-krotności.
    • To sukces kilkudziesięciu organizacji przedsiębiorców, w tym Konfederacji Lewiatan, NSZZ „Solidarność", którzy apelowali o utrzymanie limitu.

• 2019-10-22 Aktualności

W przetwórstwie lekkie odbicie, w handlu i usługach spadki

Ważne dla firm: Firmy wykorzystują coraz mniej mocy produkcyjnych zarówno w budownictwie, jak i w przetwórstwie. W październiku było to odpowiednio 86,3% i 81,2%.

Zniesienie limitu 30-krotności coraz mniej realne

• W nowym Sejmie nie będzie większości, która mogłaby przegłosować zniesienie limitu składek na ZUS.
    • Dodatkowo prezydent Andrzej Duda zasugerował ewentualne zawetowanie kontrowersyjnej ustawy.
    • Apel 65 organizacji przedsiębiorców, w tym Konfederacji Lewiatan, w sprawie utrzymania limitu zyskuje coraz większe poparcie.

Ważne dla firm zmiany w Bazie Danych Odpadowych

Najbliższe tygodnie, to z pewnością czas by przedsiębiorcy przyjrzeli się zagadnieniom związanym z ochroną środowiska, a przede wszystkim gospodarki odpadami. Wszystko to za sprawą ustawodawcy, który wprowadził kilka istotnych zmian w tym obszarze - informuje Rada Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Lewiatan w Brukseli: W stronę nowych zasad odpowiedzialności platform

Lewiatan uczestniczy w konsultacjach koncepcji nowego Kodeksu Usług Cyfrowych.

Lewiatan w Brukseli: Europa Środkowo-Wschodnia potrzebuje dialogu społecznego

Capacity building (CB) to budowanie zdolności skutecznego dialogu społecznego (DS) i możliwości jego oddziaływania na procesy społeczne i gospodarcze zachodzące w kraju. Temat ten w odniesieniu do państw członkowskich UE z Europy Środkowo-Wschodniej stał się w ostatnim czasie przedmiotem rosnącego zainteresowania instytucji i organizacji europejskich.

Projekt FOLM - od natury do rynku pracy

Już za tydzień Lewiatan podpisze umowę o współpracy z Centrum Innowacyjnej Edukacji przy projekcie „Od natury do rynku pracy" - FOLM.

Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

71% firm boi się zmian w prawie i działań administracji

• Ponad dwie trzecie firm boi się w najbliższych miesiącach zmian w prawie i działań administracji.
    • 22% przedsiębiorstw nie widzi zagrożeń - wynika z barometru Lewiatana, badania nastrojów przedsiębiorców, zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.