Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2020-04-23 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni oczekują pilnego dialogu o odmrożeniu gospodarki

  Odmrażanie gospodarki to ważny temat nie tylko dla rządu, ale również dla związkowców i pracodawców. Do przeprowadzenia tego procesu konieczny jest dialog z partnerami społecznymi. Tylko we współpracy z nimi można przygotować model wychodzenia z kryzysu - uważają Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, OPZZ i Forum Związków Zawodowych, członkowie Rady Dialogu Społecznego.

 • 2020-04-23 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope: Niezbędna jest solidarność UE i natychmiastowa dostępność gotówki

  Szefowie państw i rządów UE podczas wideokonferencji rozmawiali nad sposobami rozwiązania kryzysu związanego z epidemią Covid-19.

 • 2020-04-22 Aktualności
  Aktualności

  Zamrożona gospodarka traci 2 mld zł dziennie. Lewiatan i FPP uruchomiły licznik strat

 • 2020-04-22 Aktualności
  Aktualności

  23 dyrektorów generalnych i prezesów dużych firm apeluje: potrzebujemy silnej UE

  W liście zaadresowanym do przywódców UE biorących udział w jutrzejszym posiedzeniu Rady Europejskiej, 23 dyrektorów generalnych i prezesów dużych firm, w tym Prezydent BusinessEurope Pierre Gattaz, apeluje o solidarność, wzmacnianie jednolitego rynku i o „więcej Europy", jako najlepszej odpowiedzi na kryzys spowodowany COVID-19.  

 • 2020-04-22 Aktualności
  Aktualności

  Unijne wsparcie dla MŚP

  UE podjęła liczne działania mające przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym COVID-19, który najbardziej jest odczuwany przez sektor MŚP. Poniżej przedstawiamy instrumenty, zarówno te finansowe, jak i prawne, z których już mogą korzystać MŚP, albo będą mogły korzystać w niedalekiej przyszłości.

 • 2020-04-22 Aktualności
  Aktualności

  Branża targowa, bez wsparcia rządu, może nie przetrwać kryzysu wywołanego przez COVID-19

  • Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa mocno odbił się na przemyśle targowym, który jest dźwignią polskiego eksportu i generuje rocznie kilka miliardów złotych przychodów. Od ponad 2 miesięcy nie odbywają się żadne imprezy targowe. Przychód branży spadł do zera.
  • Konfederacja Lewiatan popiera apel Polskiej Izby Przemysłu Targowego skierowany do rządu o dodatkowe wsparcie małych, średnich i dużych firm funkcjonujących na tym rynku - dotychczasowa pomoc jest niewystarczająca - jak i całej branży, która może się stać narzędziem umożliwiającym polskiej gospodarce wyjście z recesji.

   

 • 2020-04-22 Aktualności
  Aktualności

  Błyskawiczne pogorszenie koniunktury. Nie ma branż odpornych na pandemię

  Kwietniowe badanie koniunktury GUS nie pozostawia żadnych wątpliwości: nie ma branży odpornej na globalną pandemię, silne ograniczenia administracyjne nałożone na działalność gospodarczą oraz obawy konsumentów o zdrowie czy swoją sytuację na rynku pracy.

 • 2020-04-21 Aktualności
  Aktualności

  Bez szybkiego rozwoju OZE nie będzie neutralności klimatycznej UE

  Dla osiągnięcia neutralności klimatycznej przez UE do 2050 r. niezbędny jest dynamiczny rozwój energetyki opartej na odnawialnych źródłach energii - uważa Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan.

   

 • 2020-04-21 Aktualności
  Aktualności

  Niektóre urzędy pracy zwlekają z uruchomieniem pomocy dla przedsiębiorców

  • Jednym z rozwiązań przewidzianych w tarczy antykryzysowej 1.0 jest możliwość dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek.
  • Z danych zebranych przez Konfederację Lewiatan wynika, że nie wszystkie powiatowe urzędy pracy ogłosiły nabór do tego programu, mimo iż od uchwalenia ustawy minęły trzy tygodnie.
  • Każde opóźnienie w przekazywaniu przedsiębiorcom środków może oznaczać trudności w wypłacie należnych pracownikom wynagrodzeń, a w dalszej kolejności podjęcie przez pracodawców decyzji o zwolnieniach.

   

 • 2020-04-21 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope do Rady Europejskiej: działajmy w sposób skoordynowany i solidarny, utwórzmy ogólnoeuropejski fundusz gwarancyjny

  BusinessEurope oraz federacje członkowskie, w liście do Rady Europejskiej, apelują o solidarne i skoordynowane działania, które pomogą zmierzyć się z kolejnymi fazami kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Przejdź do archiwum