Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Pokolenie „S” myśli globalnie

  - Dzięki internetowi i rozwojowi nowych technologii typu „smart" młode pokolenie ma nieograniczony dostęp do wiedzy i ludzi na całym świecie, co wiąże się z ekspozycją na nadmiar informacji i bodźców. Uciekając przed lawiną informacyjną, młodzi tworzą dla siebie alternatywne rzeczywistości - mówiła podczas panelu EFNI pt. „Re-Generacja. Nadchodzi nowe: Pokolenie Smart" Anna Struzik.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Jak wyżywić świat jutra? Rolnictwo przyszłości

  Dyskusja dotyczyła potrzeby zaspokojenia stale rosnącego globalnego zapotrzebowania na żywność przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Paneliści podkreślali, że rolnictwo to jedna z branż, której neutralność klimatyczna jest kluczowa dla naszej przyszłości.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Dlaczego PPK jest korzystne również dla pracodawcy?

  Prelegenci dyskutowali o opłacalności Pracowniczych Planów Kapitałowych, zastanawiając się, czy wdrożenie PPK może być zbieżnym interesem przedsiębiorców i pracowników oraz czy korzyści mogą przewyższyć koszty?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Nowa Zielona Fala - czy klimat nas zjednoczy?

  Zmiany musimy zacząć od siebie.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Etyczny wymiar sztucznej inteligencji

  Dyskusję z udziałem Wandy Buk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Michała Boniego - wykładowcy SWPS, Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej - adiunkt z Akademii Leona Koźmińskiego i Witolda Drożdża - członka zarządu Orange Polska, partnera panelu, otworzyło nagranie wystąpienia Jamie'ego Bartletta, byłego szefa Centre for the Analysis of Social Media at Demos. Moderatorem był Jarosław Kuźniar z Onet.pl.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Przyjazne miejsce pracy - talenty i marka pracodawcy

  Kim są dzisiejsi pracownicy i czego oczekują od pracodawców? Kogo przedsiębiorcy cenią najbardziej - i jak kształtują swoje firmy? Wokół tych zagadnień koncentrował się panel o kreowaniu miejsca pracy.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Demokracja w społeczeństwie cyfrowym

  Rewolucja cyfrowa staje się faktem. Nie sposób już oddzielić świata rzeczywistego od wirtualnego, bo oba się przenikają. Otworzyło to przed nami szeroki wachlarz możliwości, ale stworzyło również szereg wyzwań. Czy cyfrowe technologie mogą wzmocnić demokrację, a może osłabią ją na niespotykaną dotąd skalę?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: #CoBędzieJutro w mobilności, czyli mobilność w mieście przyszłości

  Przyszłość jest tam, gdzie jest mobilność, a tę wyznaczają mieszkańcy - to główne wnioski z panelu #CoBędzieJutro w mobilności, czyli mobilność w mieście przyszłości. Jesteśmy w trakcie rewolucji i każdy sektor przemysłu musi się do niej dostosować.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Przedsiębiorca wysłuchany – prezentacja raportu

  Głównymi tezami raportu są oczekiwania przedsiębiorców w kwestii obniżenia kosztów ubezpieczeń społecznych, co umożliwi zapewnienie lepszych warunków pracownikom, także potrzeba sprawnego i przewidywalnego legislacyjnie państwa oraz wsparcia finansowego i technologicznego. Raport przedstawił dyrektor ds. badań w Polityce Insight, Adam Czerniak.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Możemy eksportować innowacje dla elektromobilności

  Innowacje dla elektromobilności mogą być polską specjalnością eksportową - ocenili uczestnicy debaty „Polski ekosystem e-mobility. Co łączy odnawialne źródła energii, blockchain i telemetrię?".

Przejdź do archiwum