Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Archiwum

 • 2013-09-16 Archiwum

  Lewiatan zaprasza związkowców do rozmów

  Konfederacja Lewiatan zaprasza związki zawodowe do powrotu do rozmów i dialogu dla wspólnego dobra pracowników i pracodawców

 • 2013-09-13 Archiwum

  Budżet 2013 znowelizowany

  Sejm przyjął w piątek nowelizację tegorocznej ustawy budżetowej. Na wniosek rządu dopuszczalną granicę deficytu w budżecie przesunął z 35,6 mld zł na 51,6 mld zł.

 • 2013-09-12 Archiwum

  Jak pomóc osobom w wieku 50+ w znalezieniu pracy?

  Nowe przepisy, zawarte w nowelizowanej ustawie o promocji zatrudnienia, dotyczące osób bezrobotnych w wieku powyżej 50 lat, nie poprawią sytuacji tej grupy na rynku pracy, ponieważ zbyt mały nacisk kładą na pomoc przy przekwalifikowaniu osób w starszym wieku - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-09-12 Archiwum

  Weź udział w Barometrze Różnorodności

  Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.

 • 2013-09-11 Archiwum

  Lewiatan o postulatach protestujących związkowców

  W ciągu najbliższych czterech dni związkowcy będą protestować w stolicy i żądać zrealizowania swoich postulatów, m.in. dotyczących podniesienia płacy minimalnej, obniżenia wieku emerytalnego

 • 2013-09-11 Archiwum

  Eksport dalej ciągnie gospodarkę

  W lipcu br. eksport był o 6 proc., zaś import o 0,7 proc. wyższy niż w lipcu 2012 roku. Saldo obrotów towarowych było dodatnie i wyniosło ok. 0,3 mld EUR - podał NBP.

 • 2013-09-10 Archiwum

  Stanowisko w sprawie optymalizacji systemu wsparcia energetyki odnawialnej

 • 2013-09-10 Archiwum

  Zmiany w zezwoleniach na pracę cudzoziemca

  Przedsiębiorcy powinni mieć możliwość, tak jak do tej pory, po uzyskaniu zezwolenia na pracę cudzoziemca, na jednoczesne złożenie wniosku o jego przedłużenie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-09-10 Archiwum

  Przedsiębiorcy stracą, bo złodzieje będą bardziej bezkarni

  Posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie wykroczeń. W myśl nowych przepisów kradzież poniżej 400 zł nie jest przestępstwem, lecz wykroczeniem. Konfederacja Lewiatan uważa, że należy utrzymać dotychczas obowiązują kwotę progową, od której kradzież staje się przestępstwem, na poziomie 250 zł.

 • 2013-09-09 Archiwum

  Zakaz reklamy nie służy pacjentom i aptekom

  Z niepokojem przyjęliśmy decyzję Ministerstwa Zdrowia z 16 sierpnia br. o wycofaniu z projektu założeń ustawy o refundacji leków, propozycji zmiany polegającej na doprecyzowaniu obowiązującego obecnie przepisu zakazującego reklamowania aptek i punktów aptecznych - napisali w liście do ministra zdrowia szefowie Konfederacji Lewiatan, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Centrum im. Adama Smitha, ZPA PharmaNET, Federacji Pacjentów Polskich i Izby Gospodarczej Farmacja Polska.