Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo branżowe

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko dotyczące obszaru rynku finansowego

  W związku z pracami legislacyjnymi dotyczącymi rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko dotyczące obszaru rynku finansowego.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do druku sejmowego nr 382

  W związku z planowanym w dniu jutrzejszym przez Sejm RP pierwszym czytaniem rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 382), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko do projektu ustawy.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego (nr z wykazu 153)

  W nawiązaniu do prowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji konsultacji projektu rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego (nr z wykazu 153), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko do projektu.

 • 2020-05-22 Prawo branżowe

  Concerns regarding delay in implementation of DE-AT-PL-4MMC project (Interim Coupling Project)

  For many years we support integration of European energy markets and actively participate in various initiatives aimed at achieving that goal. Therefore, we welcomed the information on launching the so-called DE-AT-PL-4MMC project, aimed at introduction of NTC-based market coupling between these countries as an interim step towards the introduction of FBA Market Coupling in the Core region. In our view implementation of this project will contribute to development of competition in regional and national markets, enable access to cheaper electricity, and will increase market liquidity.

 • 2020-05-21 Prawo branżowe

  Stanowisko KL do Komunikatu KE w sprawie MŚP

  W związku z prowadzonymi obecnie konsultacjami w sprawie Komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów - Strategia MŚP na rzecz zrównoważonej i cyfrowej Europy - COM(2020) 103 final, Konfederacja Lewiatan, przedstawia swoje stanowisko.

 • 2020-05-21 Prawo branżowe

  Stanowisko Konfederacji Lewiatan dotyczące wybranych działań w obszarze wsparcia polskiego eksportu w okresie pandemii COVID-19

  COVID-19 i jego skutki gospodarcze spowodowały znaczny wzrost ryzyka dla polskich eksporterów w wielu kontraktach zagranicznych w związku ze spadkiem zdolności klientów do regulowania płatności. Szybkość zachodzących zmian nie pozwala jednocześnie polskim eksporterom w sposób skuteczny weryfikować kondycji finansowej odbiorców, zwłaszcza w terminie płatności. Mając na uwadze powyższe, Konfederacja Lewiatan przedstawia propozycje w obszarze ubezpieczeń eksportu, które mogą wesprzeć działalność polskich eksporterów.

 • 2020-05-21 Prawo branżowe

  Stanowisko - bon na wypoczynek

  W nawiązaniu do informacji o pracach nad projektem wsparcia branży turystycznej, w postaci bonu na wypoczynek dla pracowników, przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan do założeń prezentowanych w mediach przez przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju.

 • 2020-05-13 Prawo branżowe

  Opinia w sprawie grupy podatników lub rodzajów czynności, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących

  W odpowiedzi na pismo z dnia 8 maja 2020 r. znak PT7.8100.1.2020.CNQW.384, kierujące do konsultacji społecznych projekt z dnia 23 kwietnia 2020 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie grupy podatników lub rodzajów czynności, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących mających postać oprogramowania, przedstawiamy uwagi Konfederacji Lewiatan.

 • 2020-05-13 Prawo branżowe

  Pismo w sprawie standardu organizacyjnego laboratorium COVID

  W nawiązaniu do konsultacji roboczych projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego laboratorium COVID, zwracam się z uprzejmą prośbą przyjęcia propozycji poprawek Konfederacji Lewiatan.

 • 2020-05-07 Prawo branżowe

  Postulat w sprawie warunków organizacyjnych i technicznych dla podmiotów świadczących usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa

  W związku z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 4 grudnia 2019 r. w sprawie warunków organizacyjnych i technicznych dla podmiotów świadczących usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz wewnętrznych struktur organizacyjnych operatorów usług kluczowych odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą o uwzględnienie obecnej sytuacji dotyczącej COVID-19 i wprowadzenie modyfikacji przedmiotowego rozporządzenia poprzez wydłużenie okresu dostosowawczego z 6 do 12 miesięcy. Konfederacja Lewiatan szczegółowo przedstawia swój postulat.

Przejdź do archiwum