Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kolej i transport

 • 2016-09-20 Kolej i transport
  Kolej i transport

  Opodatkowanie pracownika z tytułu używania pojazdów do celów prywatnych - uwagi

  W związku z trwającymi pracami nad projektem ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym (druk nr 819), przekazaliśmy stanowisko Konfederacji Lewiatan do projektu.

  Jak wynika z przedmiotowego projektu zmian do ustawy o transporcie drogowym oraz uzasadnienia do tego projektu, celem projektodawcy jest uregulowanie na poziomie ustawowym sposobu ustalania oraz wysokości kosztów używania do celów służbowych pojazdów niebędących własnością pracodawcy.

 • 0000-00-00 Kolej i transport
  Kolej i transport

  Uwagi do ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

  Konfederacja Lewiatan rozumie potrzebę uszczelnienia systemu podatkowego oraz wprowadzenie narządzi pozwalających skutecznie zwalczać nieprawidłowości, jednak pragnie zwrócić uwagę, że wprowadzane zmiany powinny w możliwie najmniejszym stopniu obciążeń tych przedsiębiorców, którzy rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków podatkowych. W naszej ocenie istotne jest, aby branże, które nie generują zagrożenia dla dochodów budżetu państwa nie musiały ponosić kosztów nowych regulacji.

 • 0000-00-00 Kolej i transport
  Kolej i transport

  Uwagi do ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

Przejdź do archiwum