Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Nie musimy wyrzucać z pracy

  Sejm odrzucił poprawkę Senatu do zmian w lustracji i ustawie o IPN, nakazującą wyrzucanie z pracy osób współpracujących z SB. Lewiatan apelował do posłów o odrzucenie tego rozwiązania.

 • 2006-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan wsparł BCC w sprawie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy o CBA

  Na prośbę Business Centre Club, Zarząd Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan wyraził poparcie wyraził poparcie dla wniosku BCC o zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z Konstytucją ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

 • 2006-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni prezentują rezultaty implementacji europejskiej umowy o telepracy

  11 października 2006r. w Brukseli europejscy partnerzy społeczni - UNICE, której członkiem jest PKPP Lewiatan, oraz UEAPME, ETUK i CEEP - zorganizowali wspólną konfederację prasową z udziałem Vladimira Spidli, Komisarza europejskiego ds. Zatrudnienia i Polityki Społecznej i Równych Szans. W jej trakcie uczestnicy europejskiego dialogu społecznego zaprezentowali raport przedstawiający rezultaty realizacji europejskiej umowy o telepracy. Z raportu wyraźnie wynika, iż przedsiębiorcy są zainteresowani możliwością uelastycznienia czasu pracy.

 • 2006-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Konfederaci laureatami konkursu „Firma Równych Szans 2006”

  Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris, IBM Polska Sp. z o.o. i Centrum Badań Jakości Sp. z o.o to członkowie Lewiatana nagrodzeni w konkursie na firmę promującą równość kobiet i mężczyzn w miejscu pracy.

 • 2006-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Urlopy macierzyńskie po myśli Lewiatana

  Sejm przyjął poprawki do Kodeku pracy wydłużające urlopy macierzyńskie o dwa tygodnie, odrzucając jednocześnie zmiany wprowadzające roczne okresy ochronne dla matek po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Lewiatan walczył o nieuchwalanie okresów ochronnych, broniąc elastycznego zarządzania zasobami ludzkimi i możliwości szybkiego reagowanie na zmiany zachodzące na rynku pracy.

 • 2006-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Nie dla dodatkowego dnia wolnego

  Lewiatan zaapelował do posłów o nie znoszenie obowiązku odpracowywania jednego z dwóch dni świątecznych (przypadek świąt Bożego Narodzenia i świąt majowych). Pomysł podniesie koszty pracy o ponad 1,3 mld rocznie.

 • 2006-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Ile pieniędzy unijnych zostanie w Polsce?

  W 2006 r. Komisja Europejska po raz pierwszy rozliczy Polskę z wydatkowania pieniędzy unijnych. Fundusze przeznaczone na rok 2004 musimy wydać do końca 2006 r. To się uda. Znacznie więcej będziemy musieli rozliczyć w roku 2007 i 2008. Ostateczny sukces zależy od partnerskiej współpracy urzędników z wnioskodawcami. Minister Rozwoju Regionalnego, Grażyna Gęsicka, spotkała się 11 października z członkami Lewiatana, by porozmawiać o wyzwaniach związanych z absorpcją funduszy strukturalnych.

 • 2006-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Raport Doing Business 2007: How to Reform

  28 września 2006 r. Bank Światowy wraz z International Finance Corporation zaprezentowały w UNICE czwarty raport Doing Business 2007: How to Reform. W mijającym roku najlepszym reformatorem była Gruzja.

 • 2006-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Europejski biznes popiera unijną strategię w dziedzinie handlu i konkurencyjności

  Europa musi sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą konkurencja dwudziestego pierwszego wieku – przede wszystkim rosnąca konkurencja ze strony krajów rozwijających się – dzięki agresywnej polityce, której celem jest przywrócenie Europie konkurencyjności oraz zapewnienie przedsiębiorstwom w Unii Europejskiej właściwej roli w zakresie generowania wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy. Aż do chwili obecnej kluczowa rola, jaką odgrywają handel i inwestycje oraz ich wpływ na konkurencyjność Unii Europejskiej, jak również zmiany strukturalne, stanowiły swojego rodzaju brakujące ogniwo w unijnej Strategii Rozwoju i Zatrudnienia.

 • 2006-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie na szczycie

  Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan, uczestniczyła w piątek, 6.10.2006 r. w spotkaniu przewodniczących organizacji pracodawców i związków zawodowych wchodzących w skład Komisji Trójstronnej z liderami partii politycznych obecnych w Sejmie.