Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie KT: Prorodzinne rozwiązania w prawie pracy

  2 października w CPS Dialog odbędzie się Posiedzenie Zespołu problemowego ds. prawa pracy i układów zbiorowych Trójstronnej Komisji. Spotkanie poświęcone będzie prorodzinnym rozwiązaniom w prawie pracy. Eksperci Lewiatana przedstawią propozycje rozwiązań pozwalających na godzenie życia zawodowego z rodzinnym.

 • 2006-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Odpowiedzialna przedsiębiorczość zwiększa konkurencyjności firmy

  Dbanie o dobre relacje z otoczeniem, budowanie obustronnego zaufania oraz przemyślane działania związane z celami i biznesem firmy – to wszystko może przynieść wymierne korzyści przedsiębiorstwom. O tym jak tego dokonać rozmawiano na gdańskiej konferencji „Odpowiedzialne przedsiębiorstwo na rynku europejskim – Nowe przewagi konkurencyjne” zorganizowanej przez PKPP Lewiatan.

 • 2006-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan - wrzesień 2006: jeszcze jest dobrze

  Indeks Biznesu na poziomie blisko 80 punktów odzwierciedla stabilne ekonomiczne podstawy obecnego ożywienia gospodarczego. Czy nieustające zawirowania polityczne go nie osłabią?

 • 2006-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Budżet 2007 – stracone szanse

  27 września 2006 r. rząd przyjął projekt budżetu na 2007r. Niestety mimo uwag zgłoszonych przez PKPP Lewiatan w ramach Komisji Trójstronnej, do projektu nie wprowadzono na tym etapie żadnych zmian. Największą jego wadą jest zaprzepaszczenie szansy na ograniczenie deficytu budżetowego oraz naprawę finansów publicznych w sytuacji dobrej koniunktury gospodarczej.

 • 2006-09-26 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs Firma Równych Szans 2006 – Gala finałowa

  9 października 2006 r. , podczas uroczystej Gali w Teatrze Polskim w Warszawie, ogłoszone zostaną wyniki I edycji konkursu Firma Równych Szans. Konkurs jest częścią projektu Gender Index, realizowanego przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

 • 2006-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy z KT o budżecie

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Związek Rzemiosła Polskiego przekazały rządowi wspólne stanowisko organizacji pracodawców reprezentowanych w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych w sprawie projektu budżetu państwa na 2007 rok. Ocena pracodawców jest zdecydowanie negatywna!

 • 2006-09-22 Aktualności
  Aktualności

  O nową politykę przemysłową UE

  Alliance for a Competitive European Industry wezwało instytucje ustawodawcze Unii Europejskiej oraz jej Państwa Członkowskie, aby niezwłocznie podjęły konkretne działania mające na celu długoterminowe wzmocnienie unijnego przemysłu, a tym samym poprawę koniunktury wspólnotowych gospodarek.

 • 2006-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Lustracja bardziej po myśli pracodawców

  Komisja sejmowa odrzuciła senacką poprawkę do ustawy lustracyjnej, wedle której przedsiębiorcy prywatni oraz zatrudnieni przez nich pracownicy, współpracujący z organami bezpieczeństwa, w trybie natychmiastowym mieli być zwalniani z pracy. PKPP Lewiatan krytykowała pomysł pozbawiający pracodawców możliwości suwerennej oceny kompetencji i kwalifikacji swoich pracowników.

 • 2006-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Sejm: Powstała podkomisja ds. VAT

  Dziewięcioosobowa podkomisja ds. VAT będzie pracowała nad przedłożonymi Sejmowi propozycjami nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. O pracach podkomisji będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 • 2006-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Rząd zapowiada większą aktywność w negocjacjach Umowy Społecznej

  19 września 2006r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie przedstawicieli pracodawców i pracobiorców z członkami Zespołu ds. Umowy Społecznej, powołanego przez premiera zarządzeniem z 31 lipca 2006 r. Dzięki zespołowi strona rządowa ma aktywniej niż dotąd uczestniczyć w pracach nad umową społeczną.