Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Ochrona przed szkodliwymi treściami godzi w wolność działalności gospodarczej

  PKPP Lewiatan apeluje o odrzucenie projektu ustawy o ochronie małoletnich przed szkodliwymi treściami w mediach w pierwszym czytaniu uznając, iż zagraża on rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce oraz godzi w zasadę poprawności legislacyjnej. Proponuje on bowiem niejasne i nieczytelne rozwiązania dotyczące nie tylko bardzo szeroko rozumianej branży medialnej ale w praktyce wszystkich, którzy wprowadzają do obrotu towary będące nośnikiem jakichkolwiek treści.

 • 2006-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Podatki w Sejmie: Zmiany na korzyść

  Komisja Finansów Publicznych rozpoczęła prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Posłowie uwzględnili część postulatów PKPP Lewiatan m.in. w zakresie zaliczek oraz amortyzacji i wprowadzili odpowiednie zmiany do projektu.

 • 2006-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie okresów ochronnych dla matek

  Tak jak apelował Lewiatan, posłowie nie będą dalej pracować nad poprawkami do Kodeksu pracy zakładającymi wprowadzenie ochrony przed zwolnieniem z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego i wychowawczego.

 • 2006-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Stawki eksploatacyjne dla przemysłu wydobywczego - dlaczego nagły skok?

  Ministerstwo Środowiska urealniło obowiązujące w przemyśle wydobywczym stawki eksploatacyjne o łączną stopę inflacji w latach 2003 - 2006 r. Lewiatan nie zgadza się z przyjętym mechanizmem obliczenia nowych stawek. Takie podwyższenie wysokości opłat zaburzy stabilność działania przedsiębiorstw w tej branży.

 • 2006-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan poparł apel organizacji pożytku publicznego

  PKKPP Lewiatan wsparła Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w walce o zachowanie odpisu od podatku darowizn przekazywanych przez osoby prawne na działalność pożytku publicznego.

 • 2006-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Przynależność międzynarodowa na własny koszt

  Lewiatan jest przeciwny finansowaniu z budżetu państwa składek związków zawodowych rolników należących do międzynarodowych organizacji rolniczych. Skutki takiego rozwiązania będą nas kosztować ok. 2-3 mln złotych rocznie.

 • 2006-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa lustracyjna godzi w zasady równości i wolności działalności gospodarczej

  Wedle senackich poprawek do tzw. ustawy lustracyjnej, przedsiębiorcy prywatni oraz zatrudnieni przez nich pracownicy, zaliczeni przez ustawę do kategorii osób pełniących funkcje publiczne, wobec których IPN wyda zaświadczenie stwierdzające współpracę z organami bezpieczeństwa, w trybie natychmiastowym utracą zajmowane stanowisko lub zostaną zwolnieni z pracy. Taki zapis w precedensowy sposób ingeruje w obszar prywatnej przedsiębiorczości, pozbawiając pracodawców (właścicieli) możliwości suwerennej oceny kompetencji i kwalifikacji pracowników, co może mieć wpływ na prowadzoną przez nich działalność gospodarczą.

 • 2006-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o rentach i emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan odnosi się krytycznie do propozycji Samoobrony, których celem jest zmiana zasad ustalania prawa do emerytury górniczej. Posłowie proponują aby przy naliczaniu świadczenia uwzględniać również czas oddelegowania pracownika kopalni do zawodowego pogotowia ratowniczego.

 • 2006-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Za 2 tygodnie wchodzi w życie ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym

  19 września 2006 r. wchodzi w życie ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym. PKPP Lewiatan wielokrotnie wyrażała swe zaniepokojenie o losy podmiotów zarządzających miliardowymi oszczędnościami Polaków. Ubolewamy, że w trakcie prac parlamentarnych nie uwzględniono żadnej istotnej propozycji zmian zgłoszonej przez te podmioty. Jest to sytuacja bez precedensu w historii prac Sejmu nad przepisami z dziedziny rynku finansowego.

 • 2006-09-01 Aktualności
  Aktualności

  Podatki w Sejmie: nie dość, że nie reforma, to jeszcze z opóźnieniem

  Po wakacyjnej przerwie Sejm rozpoczyna prace nad rządowymi propozycjami zmian w ustawach podatkowych. W opinii Lewiatana zaproponowana przez Ministerstwo Finansów reforma systemu podatkowego, nie spełnia oczekiwań przedsiębiorców. Projekty ustaw konsumują jedynie nieliczne propozycje opracowane w zespołach eksperckich powołanych z początkiem roku przy Ministrze Finansów.