Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Premier do Henryki Bochniarz

  W liście skierowanym do Henryki Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, premier Jarosław Kaczyński podkreślił znaczenie Lewiatana dla kształtowania pozytywnej opinii o Polsce oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

 • 2006-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Szansa na odrzucenie podwyżek dodatków za nadliczbowe

  Rezultat debaty sejmowej wokół podwyższenia dodatków za godziny nadliczbowe wskazuje, że istnieje realna szansa na uwzględnienie twardych wyliczeń Lewiatana. Pokazują one jak bardzo wprowadzenie proponowanych zapisów zwiększy koszty pracy i wpłynie na obniżenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Jest szansa na odrzucenie niekorzystnych dla pracodawców zapisów.

 • 2006-08-23 Aktualności
  Aktualności

  OPZZ apeluje do premiera o respektowanie partnerów społecznych

  Rząd nagminnie łamie terminy konsultacji przewidziane w ustawie o Komisji Trójstronnej. Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, zwrócił się do premiera Jarosława Kaczyńskiego z apelem w tej sprawie.

 • 2006-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Dwa nowe związki regionalne w Lewiatanie

  10 sierpnia 2006 r. Zarząd PKPP Lewiatan przyjął w poczet członków Lewiatana dwa nowe związki pracodawców. Są to Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców oraz Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego. Witamy w Konfederacji!

 • 2006-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o PIP w Komisji Trójstronnej

  Zdaniem pracodawców w projekcie ustawy o PIP zaproponowano katalog kar, który nie uwzględnia realiów gospodarczych, nie uzależnia dotkliwości kar od wielkości i kondycji przedsiębiorstwa, wreszcie lekceważy adekwatność kary do rodzaju wykroczenia. Debata nt. prezydenckiego projektu tej ustawy była przedmiotem posiedzenie Zespołu Prawa Pracy i Układów Zbiorowych Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Zespołowi przewodniczył przedstawiciel Lewiatana.

 • 2006-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan zablokował szkodliwe propozycje dotyczące urlopów macierzyńskich

  Mimo że Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan - podobnie jak inni partnerzy społeczni - nie otrzymała zaproszenia na posiedzenie Podkomisji sejmowej, na której rozstrzygano kwestie m.in wydłużenia urlopów macierzyńskich, dzięki naszym staraniom udało się odrzucić niekorzystne dla pracodawców zapisy.

 • 2006-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Umowa Społeczna mogłaby pomóc rządowi

  Głębokie reformy gospodarcze są zawsze dolegliwe dla społeczeństwa, dlatego unikają ich politycy wszystkich opcji. Tymczasem właśnie teraz, w okresie dobrej koniunktury, jest czas na radykalne decyzje. Reprezentacje pracodawców i pracowników są gotowe się w tej sprawie porozumieć, zmniejszając tym samym stopień odpowiedzialności polityków za niezbędne, ale wzbudzające niechęć zmiany.

 • 2006-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan przeciw wzrostowi dodatków za godziny nadliczbowe

  Jeżeli dojdzie do implementacji przepisów zwiększających wynagrodzenie za pracę po godzinach, polscy pracodawcy będą płacić jedne z najwyższych w UE stawki tego dodatku.

 • 2006-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o promocji gospodarczej w Sejmie

  W tym tygodniu komisja ds. Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła pracę nad ustawą o Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji. PKPP Lewiatan popiera stworzenie silnej i skutecznej instytucji działającej na rzecz promocji gospodarczej Polski. Projekt wymaga jednak poprawy.

 • 2006-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Konieczne uregulowanie zawieszenia działalności gospodarczej

  Podczas posiedzenia komisji ds. Rozwoju Przedsiębiorczości odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o zawieszeniu działalności gospodarczej. Projekt został przekazany do dalszych prac w podkomisji. Bez wprowadzenia poprawek nie będzie możliwe kompleksowe uregulowanie kwestii zawieszenia działalności gospodarczej, które przedsiębiorcy od dawna postulują.