Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Mnożenie sankcji wobec przedsiębiorców nie wyeliminuje patologii

  Ostatnio niepokój Lewiatana budzą m.in. prezydenckie projekty ustaw: o PIP oraz o odpowiedzialności za czyny przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową. Tym bardziej, że drugi projekt dubluje przepisy ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, które w 2003 r. Trybunał Konstytucyjny zakwestionował na wniosek PKPP Lewiatan.

 • 2006-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Czy bat na przedsiębiorców załatwi wszystko? - śniadanie prasowe

  Przedsiębiorcy są zaniepokojeni mnożeniem sankcji wobec pracodawców bez wprowadzania systemowych rozwiązań poprawiających warunki gospodarowania. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaprasza na śniadanie prasowe , na kótrym nasi eksperci zaprezentują katalog działań prewencyjnych i edukacyjnych, które można podjąć, aby zaostrzony system kar dla przedsiębiorców nie był potrzebny.

 • 2006-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja prasowa Indeks Biznesu PKPP Lewiatan sierpień 2006

  PKPP Lewiatan serdecznie zaprasza na konferencję prasową Eksport zrobił swoje i eksport może odejść? Podczas konferencji zaprezentujemy również sierpniową edycję Indeksu Biznesu PKPP Lewiatan.

 • 2006-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Kolejna ustawa zaostrzająca kary dla pracodawców

  Projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy koncentruje się na podniesieniu wysokości kar dla pracodawców za nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy zamiast wprowadzać zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu tej instytucji.

 • 2006-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Manifest Społeczny u Prezydenta, Marszałka Sejmu i Ministra Finansów

  PKPP Lewiatan otrzymuje od decydentów kolejne wyrazy poparcia dla idei wyrażonych w naszym Manifeście Społecznym. Otrzymaliśmy listy od Szefowej Gabinetu Prezydenta, Elżbiety Jakubiak, Marszałka Sejmu, Marka Jurka oraz Ministra Finansów, Stanisława Kluzy.

 • 2006-08-09 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych do konsultacji

  PKPP Lewiatan otrzymała do konsultacji projekt ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Prosimy członków Lewiatana o uwagi.

 • 2006-08-08 Aktualności
  Aktualności

  Manifesty PKPP Lewiatan

  W ciagu 7 lat swojego istnienia ogłosiliśmy trzy bardzo ważne dokumenty, Manifesty PKPP Lewiatan. Są one głosem przedsiębiorców skupionych w PKPP Lewiatan w najważniejszych dla Polski sprawach.

 • 2006-08-03 Aktualności
  Aktualności

  Zawieszenie działalności gospodarczej wymaga pilnego uregulowania

  Projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, mimo iż wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, wymaga wielu zmian i uzupełnień. Potrzebna jest jasna i ostateczna interpretacja przepisów, zwłaszcza w zakresie ZUS-u.

 • 2006-08-03 Aktualności
  Aktualności

  Co dalej z PIP?

 • 2006-08-03 Aktualności
  Aktualności

  Ostatnia szansa na wsparcie inwestycji MSP z SPO WKP

  MRR poinformowało na Komitecie Sterującym SPO WKP 31 lipca 2006 r., że najprawdopodobniej w IV kwartale 2006 r. uruchomione zostaną środki na wsparcie innowacyjnych inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw.