Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Opiniujemy projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy (PIP)

  PKPP Lewiatan negatywnie odnosi się do propozycji zmian w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy.

 • 2006-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Opiniujemy projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy (PIP)

  PKPP Lewiatan negatywnie odnosi się do propozycji zmian w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy. Zmiany idą w kierunku wyłączenia kontroli prowadzonej przez Inspekcję spod ogólnych zasad prowadzania kontroli u przedsiębiorców, określonych w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

 • 2006-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Są jeszcze pieniądze z funduszy unijnych – skorzystaj!

  Ostatnia szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na dofinansowanie projektów inwestycyjnych z funduszy strukturalnych 2004-2006 w ramach SPO WKP.

 • 2006-12-14 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan: Badania BCC nie są reprezentatywne

  Cytowane w ciągu ostatnich miesięcy przez niektóre media wyniki badań firmy Pentor Reaserch International dotyczące wizerunku organizacji przedsiębiorców nie są reprezentatywne.

 • 2006-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Raport Gender Index - Przemoc w miejscu pracy

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym raportem Gender Index - Przemoc w miejscu pracy. A w nim m.in. o mobbingu, molestowaniu sexulanym, nadużyciu władzy, przemocy fizycznej oraz zastraszaniu. Raport stara się również odpowiedzieć na pytanie jakie są przyczyny powyższych zachowań.

 • 2006-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Zawirowania polityczne mogą spowolnić wzrost gospodarczy

  PKPP Lewiatan jest zaniepokojona zawirowaniami na scenie politycznej. Pracodawcy uważają, że gospodarka może zapłacić cenę straconych możliwości za nieprzewidywalność polityki. Zdaniem Henryki Bochniarz, Prezydent Lewiatana bałagan w polityce może niekorzystnie wpłynąć na dalszy wzrost gospodarczy. Przekłada się to na wiekszą niepewność dla przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej.

 • 2006-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan skarży do TK zapisy dot. odpracowywania dni świątecznych

  Lewiatan zaskarży tryb wprowadzania w życie zmian dotyczących wymiaru czasu pracy. Jednodniowe vacatio legis może uniemożliwić firmom realizację tegorocznych planów produkcyjnych.

 • 2006-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Wywołują rewolucję w pomocy

  Polski oddział Ashoka, światowej organizacji wspierającej osoby wprowadzające przełomowe rozwiązania palących problemów społecznych, swoje tegoroczne nagrody przyznał w siedzibie PKPP Lewiatan.

 • 2006-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Czy PIP będzie przekraczać swe uprawnienia?

  W parlamencie trwają prace nad prezydenckim projektem ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Ku zaniepokojeniu przedsiębiorców prace zmierzają do poszerzenia uprawnień tego organu znacznie wykraczających poza obszar prawa pracy

 • 2006-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Dodatkowe pieniądze z funduszy unijnych

  Komitet Monitorujący Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (SPO WKP) ogłosił, że projekty małych i średnich przedsiębiorstw, które znajdują się na liście rezerwowej Działania 2.3 SPO WKP (wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycję), otrzymają dofinansowanie.