Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Im mniej polityki w funduszach, tym lepsze ich wykorzystanie

  5 grudnia odbyło się 9 posiedzenie Komitetu Monitorującego Podstawy Wsparcia Wspólnoty (PWW). W trakcie spotkania zaprezentowano założenia Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (NSRO) na lata 2007-2013, przyjętych przez rząd 29 listopada 2006 r.

 • 2006-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Ukazał się grudniowy numer Biuletynu Europejskiego

  Serdecznie zachęcamy do lektury drugiego numeru Biuletynu Europejskiego PKPP Lewiatan.

 • 2006-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Rada Prezydentów Konfederacji Europejskiego Biznesu – BusinessEurope w Helsinkach

  1 grudnia 2006 r. w Helsinkach odbyło się posiedzenie Rady Prezydentów Europejskiego Biznesu – BusinessEurope. PKPP Lewiatan reprezentowała Prezydent Henryka Bochniarz. Prezydenci federacji członkowskich zatwierdzili nową nazwę organizacji wraz z jej skrótem BusinessEurope. Nowa nazwa zostanie oficjalnie zainaugurowana 23 stycznia 2007 r. w Brukseli, lecz już teraz wchodzi do powszechnego użycia.

 • 2006-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Zielona księga o prawie pracy zmodyfikowana

  Komisja Europejska zmodyfikowała wcześniejsze założenia Zieonej księgi o prawie pracy. Pierwsza wersja księgi wzbudziła sprzeciw wśród środowiska przedsiebiorców. Obecne poprawki wprowadzone przez Komisję są bliższe postulatom pracodawców.

 • 2006-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Zakaz handlu w niedzielę zwiększy bezrobocie i ceny

  Lewiatan ostrzega, że wprowadzenie zakazu handlu w niedziele może spowodować likwidację nawet 60 tysięcy miejsc pracy w handlu i w sektorach wspierających. Najwcześniej tego typu regulacje mogłyby pojawić się w Polsce po roku 2011.

 • 2006-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie ograniczenia samozatrudnienia z mocy ustawy

  W ocenie Lewiatana nowa regulacja nie musi oznaczać walki z samym zjawiskiem samozatrudnienia podejmowanego z dobrej woli obu stron stosunku gospodarczego. To co może niepokoić jednak, to możliwa duża uznaniowość w tym zakresie.

 • 2006-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie na śniadanie WBJ i Lewiatana

  Warsaw Business Journal we współpracy z Lewiatanem i PricewaterhouseCoopers zaprasza na kolejne śniadanie prasowe. Tym razem będziemy dyskutować o polskim i zagranicznym, drobnym i wielkim handlu detalicznym w Polsce, o najważniejszych wyzwaniach i perspektywach rozwoju branży.

 • 2006-11-30 Aktualności
  Aktualności

  V Edycja Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy

  29-30 listopada 2006 odbyła się V Edycja Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy organizowanego przez SEKA S.A. oraz redakcję Rzeczpospolitej we współpracy z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Tematem przewodnim Forum był wzrost odpowiedzialności pracodawcy na skutek proponowanych zmian w prawie pracy.

 • 2006-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Jaka definicja budownictwa społecznego?

  Rozwiązania dotyczące wysokości obciążenia podatkiem VAT budownictwa mieszkaniowego, remontów oraz modernizacji mogą na wiele lat przesądzić o dostępności mieszkań dla naszego społeczeństwa. Będą też miały wpływ na wielkość szarej strefy w budownictwie – ostrzega Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa, który opracował rekomendacje dotyczące zakresu budownictwa społecznego.

 • 2006-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Konfederaci nagrodzeni przez PIP

  W XIII edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” dwie pierwsze nagrody w kategorii firm dużych zdobyli członkowie Lewiatana - Volkswagen Poznań Sp. z o.o. i Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris.