Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Rafał Iniewski w Radzie Celno-Akcyzowej

  21 listopada 2006 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Celno-Akcyzowej III kadencji. W skład Rady został powołany Rafał Iniewski – przewodniczący Rady Podatkowej przy PKPP Lewiatan. Rada Celno-Akcyzowa jest organem opiniodawczo-doradczym ministra właściwego do spraw finansów publicznych w sprawach należących do zadań Służby Celnej.

 • 2006-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Telepraca – resort uwzględni poprawki Lewiatana

  Przygotowywane są zmiany w Kodeksie pracy dot. telepracy. Resort pracy zobowiązał się uwzględnić w nowelizacji postulaty zgłaszane przez pracodawców. Uważamy że trzeba zmienić sposób myślenia o telepracy. Wciąż dominuje konserwatywne podejście do relacji pracodawca-pracownik. A przecież elastyczne formy zatrudniania ograniczają zjawiska dyskryminacji na rynku pracy, zwłaszcza ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność.

 • 2006-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Substancje zakazane – wciąż łatwiej o pozwolenie na produkcję i dystrybucję

  Przedsiębiorcy starający się o pozwolenia na produkcję urządzeń zawierających zakazane substancje jak np. sprzęt gospodarstwa domowego winni powoływać się bezpośrednio na mniej restrykcyjne przepisy unijne. Resort Gospodarki nie wdrożył jeszcze rozporządzenia uwzględniającego Decyzje Komisji, które łagodzą przepisy Dyrektywy 2002/95/WE z 27 stycznia 2003r.

 • 2006-11-23 Aktualności
  Aktualności

  OFE – nie ZUS powinien wypłacać świadczeń z drugiego filaru

  Lewiatan stanowczo sprzeciwia się rozwiązaniu zaproponowanemu przez resort pracy aby ZUS wypłacał świadczenia gromadzone na Otwartych Funduszach Emerytalnych.

 • 2006-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie przedsiębiorców z Angelem Gurria

  Filary Polskiej Gospodarki to ranking Pulsu Biznesu, który ma na celu promowanie i nagradzanie firm ważnych w swoich regionach zarówno ze względu na skalę działania, jak i na ich znaczenie dla lokalnej społeczności. PKPP Lewiatan jest partnerem merytorycznym konkursu.

 • 2006-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Podziękowania za obniżenie akcyzy na kosmetyki

  Lewiatan podziękował Wicepremier Zycie Gilowskiej za poparcie stanowiska w sprawie obniżenia stawki podatku akcyzowego do poziomu 0 proc. i wydanie stosownego rozporządzenia. Liczymy teraz na ustawowe uregulowanie tej kwestii.

 • 2006-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Pracownicy tymczasowi dyskryminowani przez ZUS

  Lewiatan przedstwaił na forum Komisji Trójstronnej postulaty pracodawców zatrudniających pracowników tymczasowych dot. dyskryminacji tej grupy zawodowej przy wypłacaniu zasiłków chorobowych. Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają na nierówne traktowanie pracowników tymczasowych i zatrudnianych na stałe umowy o pracę. Mimo, że pracownicy ci płacą takie same składki na ubezpieczenie społeczne, często za czas choroby otrzymują dużo niższe świadczenie.

 • 2006-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Dotychczasowe zasady rejestracji utrzymane

  Po 1 stycznia 2007 r. obowiązywać będą dotychczasowe zasady rejestracji działalności gospodarczej – zdecydował Senat. Zmian na lepsze przedsiębiorcy mogą spodziewać się dopiero po 1 października 2008 r. Oczywiście, jeżeli znów nie zostanie przesunięty termin na wejście w życie jednego okienka do rejestracji.

 • 2006-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Koniec marzeń o reformie podatkowej

  Parlament zakończył prace nad zmianami w ustawach podatkowych. O tym, że nie będzie reformy systemu podatkowego wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Liczyliśmy jednak, że efektem nowelizacji nie będzie to, co ostatecznie przegłosowano w Sejmie 16 listopada, czyli likwidacja niektórych korzystnych dla podatników rozwiązań i wprowadzanie miejscami owszem pozytywnych, ale nie równoważących zmian niekorzystnych.

 • 2006-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z Sekretarzem Generalnym OECD

   24 listopada (piątek) w godzinach 16:15-17:45 w siedzibie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Warszawie, ul.Klonowa 6, odbędzie się spotkanie przedstawicieli polskiej przedsiębiorczości z Sekretarzem Generalnym OECD Panem Angel GURRIA.