Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Funduszu Pracy w 2007 roku – znowu pracodawcy spłacą długi rządu.

  Wiele pozytywnych trendów zarysowuje się w funkcjonowaniu Funduszu Pracy, wciąż jednak brakuje rozwiązań systemowych, które efektywnie walczyłyby z długotrwałym bezrobociem i wspierałyby aktywizację zawodową. Mimo licznych postulatów Lewiatana, Fundusz, zasilany w 90 proc. przez składki pracodawców, potężnie zadłużony w ubiegłych latach, spłaca własne długi, nie otrzymując żadnego wsparcia od rządu.

 • 2006-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Od nowego roku dłuższe urlopy macierzyńskie

  Sejm przegłosował poprawki do Kodeku pracy wydłużające urlopy macierzyńskie o dwa tygodnie. Nowelizacja została skierowana do podpisu prezydenta. Przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

 • 2006-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Forum PR o wykorzystaniu wartości w marketingu

  Wykorzystanie wartości to jeden z wiodących trendów w dziedzinie zarządzania, a wartości są też jednym z najważniejszych instrumentów nowoczesnego marketingu – wynika z raportu Corporate Values Index 2006 przygotowanego przez ON Board PR. Jego ciekawe wyniki zaprezentował Norbert Kilen 10 listopada podczas Forum PR Lewiatana.

 • 2006-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Europejski raport o zatrudnieniu

  Bezrobocie w UE spadło w tym roku do 8,7% z 9,1% w 2005 r. – wynika z raportu Komisji Europejskiej. Badania wskazują, że ponad 70 proc. Europejczyków dostrzega pozytywny wpływ UE na tworzenie nowych miejsc pracy i zwalczanie bezrobocia. Jednocześnie uważają oni, że umowy o pracę powinny być bardziej elastyczne i zachęcać do tworzenia miejsc pracy.

 • 2006-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Ruszyła ogólnopolska Akademia Przedsiębiorczości

  Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan po raz trzeci organizuje Akademię Przedsiębiorczości. Jest to adresowany do studentów cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów o prowadzeniu własnego biznesu. Spotkania prowadzą ludzie ze świata biznesu oraz profesjonalni trenerzy. 15 listopada inauguracyjny wykład wygłosił dr hab. Jerzy Cieślik – współzałożyciel oraz były prezes Ernst & Young w Polsce.

 • 2006-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych nie zabezpiecza interesów firm

  Zdaniem Lewiatana znaczne podwyższenie progów stosowania ustawy o zamówieniach publicznych jest zasadne tylko wówczas, gdy towarzyszy mu ochrona prawna firm biorących udział w przetargach.

 • 2006-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Economic Outlook (Jesień 2006) – prognozy dla Europy

  UNICE prognozuje, że w 2007 roku dynamika wzrostu gospodarczego obniży się do 2,0% w strefie euro i 2,3% w UE. Dziś Zrzeszenie Europejskich Federacji Przedsiębiorców (UNICE) z udziałem ekspertów Lewiatana ogłasza raport Economic Outlook- Jesień 2006. Podsumowuje on sytuację gospodarczą krajów należących do Unii Europejskiej i strefy euro.

 • 2006-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Forum Młodych PKPP Lewiatan startuje z trzecia edycją Akademii Przedsiębiorczości

  Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan po raz trzeci organizuje Akademię Przedsiębiorczości. Jest to adresowany do studentów cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów o prowadzeniu własnego biznesu. Spotkania poprowadzą ludzie ze świata biznesu oraz profesjonalni trenerzy. 15 listopada inauguracyjny wykład wygłosi dr hab. Jerzy Cieślik – współzałożyciel oraz były prezes Ernst & Young w Polsce.

 • 2006-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Akcyza na kosmetyki – czekamy na nowelizację ustawy

  Cztery lata naszych starań o zniesienie akcyzy zostały zwieńczone sukcesem. Jest on jednak połowiczny. Ostateczne rozwiązanie problemu podatku akcyzowego na kosmetyki dokona się gdy zmiany zostana wprowadzone na poziomie ustawy. A o tym MF na razie nic nie mówi.

 • 2006-11-10 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie dwóch stawek podatkowych

  Tak zdecydował Senat podczas zeszłotygodniowego głosowania. Poparcie Senatu zyskały za to poprawki senackiej komisji gospodarki niekorzystne dla organizacji pożytku publicznego. Senatorowie uznali, że prawo do odliczenia 1 proc. będą mieli tylko ci podatnicy, u których 1 proc. rocznego podatku nie będzie niższy niż 5 zł. Zmiany te musi jeszcze zatwierdzić Sejm.