Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizacja ustawy o KRS

  Lewiatan bardzo pozytywnie ocenia przyjętą przez Parlament nowelizację ustawy o KRS. Możliwość załatwiania formalności związanych np. z zarejestrowaniem firmy, dokonywaniem zmian wpisów w aktach rejestrowych, czy wywiązywanie się z innych obowiązków ustawowo nałożonych na spółki prawa handlowego za pośrednictwem Internetu, to dla przedsiębiorców przede wszystkim duża oszczędność czasu.

 • 2006-10-20 Aktualności
  Aktualności

  NOWELIZACJA USTAWY O KRS

  Lewiatan bardzo pozytywnie ocenia przyjętą przez Parlament nowelizację ustawy o KRS. Możliwość załatwiania formalności związanych np. z zarejestrowaniem firmy, dokonywaniem zmian wpisów w aktach rejestrowych czy wywiązywanie się z innych obowiązków ustawowo nałożonych na spółki prawa handlowego, za pośrednictwem Internetu, to dla przedsiębiorców duża oszczędność czasu.

 • 2006-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą szybko jednym okienkiem

  Rada Przedsiębiorczości zaapelowała do polityków o przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz instytucją zawieszenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy zaniepokojeni są opóźnieniami w przygotowaniu nowelizacji, a także odsunięciem do 1 października 2008 r. wejścia w życie przepisów o jednym okienku.

 • 2006-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Kardynał Glemp popiera Umowę Społeczną

  Lewiatan oraz przedstawiciele reprezentatywnych związków zawodowych i organizacji przedsiębiorców podpisali się pod apelem Prymasa Józefa Glempa do polityków o powstrzymanie nienawiści i rozpoczęcie rzeczywistego dialogu społecznego.

 • 2006-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w PIT

  Komisja Finansów Publicznych przegłosowała zmiany w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wśród nich znalazła się poprawka utrzymująca ryczałt, jednak z modyfikacją kwoty obrotów uprawniającej do korzystania z tej formy rozliczeń. Posłowie z Komisji nie poprali natomiast propozycji PO rozliczania się według dwustopniowej skali podatkowej już od 2007 r.

 • 2006-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Starzenie się społeczeństw problemem rynku pracy UE

  Komisja Europejska w październikowy komunikacie na temat wyzwań demograficznych stwierdza, że Europa mierzy się dzisiaj z zakrojonym na niespotykaną skalę wyzwaniem związanym ze starzeniem się społeczeństw europejskich. Lewiatan nie ma wątpliwości co do tego, iż wyzwanie to będzie miało reperkusje dla polityki zatrudnienia i rynku pracy w Europie i Polsce.

 • 2006-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Coraz bliżej dyrektywy usługowej

  23 października Komisja ds. Jednolitego Rynku (IMCO) Parlamentu Europejskiego będzie głosować w drugim czytaniu raport nt. dyrektywy usługowej. Eurodeputowani zgłosili 42 poprawki do tekstu dyrektywy. Lewiatan wyraźnie opowiedział się za odrzuceniem wszystkich poprawek.

 • 2006-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na europejskim spotkaniu przedsiębiorców

  W Brukseli odbyło się coroczne spotkanie europejskiego biznesu - UNICE Day. Polskich przedsiębiorców reprezentowała na nim Henryka Bochniarz, Prezydent Lewiatana.

 • 2006-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Czy będzie szybciej przed sądem?

  Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego wprowadza zmiany, które mają na celu usprawnienie postępowania w sprawach gospodarczych jednak zupełnie nie bierze pod uwagę stanu świadomości prawnej przedsiębiorców.

 • 2006-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Dyrektywa usługowa – czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie

  Komisja ds. Jednolitego Rynku (IMCO) Parlamentu Europejskiego odrzuciła wszystkie poprawki zgłoszone do dyrektywy usługowej w drugim czytaniu. Wynik głosowania był zgodny z postulatami Lewiatana oraz stanowiskiem polskiego rządu. Jeśli podobnym rezultatem zakończy się głosowanie plenarne, zaplanowane na połowę listopada, będzie to koniec debaty nad dyrektywą. Przyjęty zostanie tekst uzgodniony w maju 2006 przez ministrów krajów UE.