Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2007

 • 2007-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Kary dla pracodawców zatrudniających nielegalnie obcokrajowców

  Projekt dyrektywy, przewidujący kary dla pracodawców zatrudniających obywateli innych państw nielegalnie przebywających na terytorium UE jest – zdaniem PKPP Lewiatan – projektem zasadnym, choć zawiera kilka błędów, które mogą zwiększyć ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej.

 • 2007-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Zaradni – pracodawcom

  Ruszyły nowe platformy aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Współpraca z portalem pośrednictwa pracy Jobs.pl oraz unikalny Program Staży umożliwiają pracodawcom bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi - to rozwiązania, które wdrożyły osoby niepełnosprawne realizujące kampanię społeczną „W pełni zaradni”, której Lewiatan jest patronem honorowym. A wszystko po to, by pracodawcy przekonali się, że osoby niepełnosprawne są zaradnymi i pełnowartościowymi pracownikami.

 • 2007-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Czy trzeba będzie zamknąć 8 tys. sklepów?

  Każdy istniejący obiekt o powierzchni handlowej powyżej 400 m kw. będzie musiał uzyskać pozwolenie na działanie. Obowiązek ten nie dotyczy jednak tylko obiektów nowo otwieranych, ale wszystkich już istniejących.

 • 2007-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Telepraca uchwalona w Sejmie!

  Senat przyjął ustawę nowelizującą Kodeks pracy w zakresie telepracy. Praca w tej formie ułatwi pracownikom godzenie życia zawodowego z prywatnym. Pracodawcy zyskają zaś na obniżeniu kosztów związanych z organizowaniem miejsca pracy. Ustawa czeka teraz na podpis Prezydenta.

 • 2007-09-03 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan apeluje do Premiera ws. „złotej akcji” TP

  W związku z zapowiedzią rozpatrywania na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów rozpatrywany projektu w sprawie listy spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego, PKPP Lewiatan apeluje do Premiera o zwrócenie uwagi na złą propozycję umieszczenia na liście spółek Telekomunikacji Polskiej S.A. – członka PKPP Lewiatan.

 • 2007-08-31 Aktualności
  Aktualności

  Weź udział w badaniach PAIIZ i wypełnij ankiety

  Zachęcamy przedsiębiorców do udziału w bardzo ważnych z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorczości w Polsce badaniach Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Pierwsze badanie dotyczy klimatu inwestycyjnego w Polsce, drugie zaś praktyk eksportowych przedsiębiorstw, instrumentów wsparcia eksportu, oczekiwań dotyczących działalności PAIIZ oraz WPHI. Przeczytaj list Henryki Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

 • 2007-08-31 Aktualności
  Aktualności

  Oświadczenie PKPP Lewiatan w sprawie czwartkowych zatrzymań przedstawicieli biznesu

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest głęboko zaniepokojona aktualną sytuacją polityczną w Polsce i jej możliwymi negatywnych skutkami dla gospodarki. Nasz sprzeciw budzą także te działania wymiaru sprawiedliwości, które podważają autorytet przedsiębiorców, bo rzucają cień na przedstawicieli tego środowiska bez publicznego udokumentowania zasadności podejrzeń i są prowadzone w atmosferze skandalu.

 • 2007-08-31 Aktualności
  Aktualności

  Opiniujemy komunikat Komisji Europejskiej

  10 lipca 2007 r. Komisja Europejska opublikowała komunikat dotyczący uproszczonego otoczenia biznesu dla przedsiębiorstw w dziedzinie prawa spółek, rachunkowości i audytu. Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do PKPP Lewiatan, w ramach konsultacji społecznych, o zgłaszanie wszelkich opinii, sugestii i komentarzy dotyczących przedmiotowego Komunikatu.

 • 2007-08-31 Aktualności
  Aktualności

  Szczegółowy Opis Priorytetów PO IG - konsultacje

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przedstawiło do konsultacji Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Uszczegółowienie zawiera informacje odnoszące się do ogólnych zasad i reguł realizacji programu, priorytetów oraz poszczególnych działań. Uszczegółowienie ma stanowić kompendium wiedzy dla beneficjentów na temat możliwości i sposobu realizacji projektów w ramach PO IG.

 • 2007-08-30 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan - sierpień 2007

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w sierpniu poprawił się o jeden punkt w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca we wszystkich przekrojach czasowych, osiągając poziom 78 pkt w skali kwartału i 76 pkt w skali roku. Indeks roczny pozostaje nadal dwa punkty za indeksem kwartalnym, co oznacza, że oczekuje się pewnego osłabienia tempa wzrostu w ostatnim kwartale. Spowolnienie tempa wzrostu nadejdzie później i będzie łagodniejsze, niż wcześniej przypuszczano.