Podziękowanie za współpracę przy Partnerstwie dla Klimatu

Podziękowanie Ministra Środowiska prof. Macieja Nowickiego dla PKPP Lewiatan za wsparcie Partnerstwa dla Klimatu w 2008 roku.

PKPP Lewiatan

Prezydent Henryka Bochniarz


Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżającego się końca roku pragniemy złożyć Państwu podziękowania za współpracę w ramach Partnerstwa dla Klimatu w roku 2008. Partnerstwo dla Klimatu zainicjowane zostało podczas przygotowań do organizacji Konferencji Klimatycznej ONZ - COP14 - największego szczytu ONZ, który odbył sie w Polsce i w tej części Europy.

W Partnerstwie dla Klimatu działamy już wspolnie z 29 Partnerami, a wciągu 4 miesięcy istnienia Partnerstwa udało nam się przeprowadzić ponad 40 różnorodnych wydarzeń, których zadaniem było przede wszystkim podniesienie świadomości społecznej w zakresie zmian i edukacja proekologiczna.

Partnerstwo dla Klimatu zyskało uznanie na forum krajowym. Także Sekretariat Konwencji Klimatycznej (UNFCCC) bardzo wysoko ocenia tę wspólna inicjatywę polskiego rządu i Partnerów dla Klimatu jako wkład w działania na rzecz ochrony klimatu.

Składając na Państwa ręce wyrazy podziękowania za włożone we wspólną pracę trud i wielkie zaangażowanie w tym roku, oczekujemy na kontynuację programu Partnerstwa dla Klimatu w przyszłym roku. Liczymy na Państwa zaangażowanie w działania Partnerstwa dla Klimatu w roku 2009 oraz na to, że wspólnie pracować będziemy w drodze z Pozniania do Kopenhagi.

Minister Środowiska

Prof. Maciej Nowicki