Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Reformowanie budżetu, zmienianie Europy

  Relatywnie skromny budżet Unii (w odniesieniu do całkowitego PKB UE) jest tylko narzędziem wspomagającym dążenie do celów integracji. Skutki jego reform mogą być jednak bardzo znaczące dla polskich przedsiębiorców. Dział funduszy strukturalnych i spójności, finansowania wspólnej polityki rolnej oraz wspierania gospodarczej konkurencyjności Unii angażują bezpośrednio nasze podmioty gospodarcze. PKPP Lewiatan popiera przejrzystość i ściślejsze koordynowanie polityk budżetowych na szczeblu narodowym i unijnym pod warunkiem, że nie wymagałyby istotnego zwiększenia i tak skomplikowanych procedur administracyjnych.

 • 2008-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja „Zarządzanie różnorodnością”

  Międzynarodowe Forum Kobiet, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przy współpracy Polish Professional Women Network zapraszają na konferencję „Zarządzanie różnorodnością”, która odbędzie się 20 listopada 2008 roku w budynku SGH w Warszawie.

 • 2008-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Pomagamy zwierzetom przed zima

  17 listopada 2008 roku, o godzinie 20.30 zapraszamy do Hotel Novotel Centrum Warszawa na wystawę połączoną z aukcją zdjęć znanych i lubianych z ich zwierzętami oraz dzieł sztuki wybitnych polskich artystów ze zwierzętami i o zwierzętach.

 • 2008-11-13 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan wzywa do reformy egzekucji komorniczej w Polsce

  Jeden z poważniejszych problemów w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce to brak możliwości skutecznego i szybkiego egzekwowania długów. Potwierdza to wiele firm członkowskich PKPP Lewiatan, które skarżą się zwłaszcza na jakość i efektywność egzekucji komorniczej.

 • 2008-11-12 Aktualności
  Aktualności

  BUSINESSEUROPE o rewizji dyrektywy w sprawie Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS)

  Obecny kryzys finansowy jest dla europejskiego przemysłu historycznym wyzwaniem. Kryzys osłabia europejskie firmy, również te, które konsekwentnie inwestowały w procesy i produkty przyjazne środowisku. Ścisła kontrola kosztów produkcji jest obecnie niezbędnym warunkiem umożliwiającym przetrwanie tego trudnego dla gospodarki okresu, który mamy przed sobą.

 • 2008-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko PKPP Lewiatan w sprawie rewizji dyrektywy w sprawie Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS)

  Zapobieganie zmianom klimatycznym i ograniczanie ich negatywnych skutków to szansa dla przyszłych pokoleń na życie w przyjaznym środowisku. To jednak również ograniczenie obecnych możliwości rozwoju gospodarczego, ponieważ nakłady na ochronę środowiska są dodatkowym kosztem działalności gospodarczej. To także obniżenie pozycji konkurencyjnej europejskiej gospodarki w stosunku do przedsiębiorstw działających w krajach, które nie podpisały Protokołu z Kioto. Mimo to rozwój gospodarczy i ochrona klimatu naszym zdaniem nie muszą się wykluczać.

 • 2008-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Kolejne kroki w ramach unijnej reformy sektora telekomunikacji

  Komisja Europejska opublikowała 7 listopada 2008 r. nowe dokumenty prawne w sprawie unijnej reformy sektora telekomunikacji, w których uwzględnione zostały wyniki głosowania Parlamentu Europejskiego z dnia 24 września 2008 r. oraz dyskusji trwających obecnie w Radzie.

 • 2008-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Unia Europejska w walce z kryzysem finansowym

  Unia Europejska podjęła w ostatnim czasie szereg działań, które mają na celu zapobieżenie skutkom światowego kryzysu finansowego. Już pod koniec października amerykańscy i europejscy przywódcy zaplanowali zwołanie serii spotkań na szczycie poświęconych sytuacji na światowych rynkach finansowych.

 • 2008-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Going global: the way forward: konferencja BUSINESSEUROPE

  28 października 2008 r. w Brukseli miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez BUSINESSEUROPE w tym roku. Konferencja zatytułowana „Going global: the way forward” była okazją do debaty na temat wyzwań globalizacji stojących przed europejskimi eksporterami w kontekście realizacji strategii Komisji Europejskiej „Europa w świecie” przyjętej w 2006 roku.

 • 2008-11-10 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Podatkowej

  1 grudnia 2008 r. wchodzi w życie, długo oczekiwana, nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Nowelizacja ma swoje słaby strony a i jej zakres nie w pełni satysfakcjonuje.
  Nadszedł jednak taki moment,w którym trzeba zaprzestać walki i krytyki i obiektywnie spojrzeć na swoje dokonania. Nie ulega dla mnie i zapewne dla wielu z Państwa wątpliwości, że nowela przynosi wiele korzystnych zmian, z których skorzystają przedsiębiorcy w Polsce.