Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Wyniki obrad Rady Europejskiej

  Zakończony 12 grudnia szczyt unijny był testem wiarygodności UE w walce ze zmianami klimatycznymi i recesją gospodarczą. Dzięki determinacji prezydencji francuskiej Unii udało się również wyjść z impasu w sprawie Traktatu Lizbońskiego. Ponadto przywódcy wyrazili poparcie dla zainicjowanego wiosną tego roku przez Polskę i Szwecję  projektu Wschodniego Partnerstwa, które przewiduje stopniową i daleko idącą integrację sześciu wschodnich sąsiadów - Ukrainy, Mołdawii, Azerbejdżanu, Armenii, Gruzji i warunkowo Białorusi - z unijnymi politykami, gospodarką i prawem.

 • 2008-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Nabór do Parlamentu Europejskiego

  Parlament Europejski ogłosił nabór kandydatów na stanowisko Dyrektora w Dyrekcji Generalnej ds. Innowacji i Wsparcia Technologicznego – Dyrekcja ds. Technologii Informacyjnych (grupa zaszeregowania AD 14).

 • 2008-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze na inwestycje przedsiębiorstw w ramach RPO Województwa Pomorskiego - zadaj pytanie Ekspertom

  Odbyło się kolejne, ósme e-spotkanie skierowane do przedsiębiorców, na którym podejmowano tematykę możliwości pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej na inwestycje przedsiębiorstw w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Następne e-czaty będą kontynuowały tematykę RPO poszczególnych województw.

 • 2008-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Nowy artykułDłuższy okres kwalifikowalności wydatków w ZPORR

  KM Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego, w dniu 4 grudnia, zobowiązał MRR do wystąpienia do Komisji Europejskiej o zgodę na wydłużenie okresu kwalifikowalności wydatków dla projektów realizowanych w ramach tego programu.

 • 2008-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Wręczono Kamertony Innowacyjności 2008

  10 grudnia w siedzibie BRE Banku obyła sie uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki czwartej edycji Rankingu Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce. Ranking jest efektem projektu zainicjowanego przez BRE Bank z partnerskim udziałem PKPP Lewiatan, Dun & Bradstreet, Rzeczpospolitej i Manager Magazin. W tym roku do badania innowacyjności firm została użyta nowa metodologia, opracowana przez PKPP Lewiatan.

 • 2008-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebni energetycy!

  PKPP Lewiatan wskazuje, że obecnie w branży energetycznej mamy do czynienia z odchodzeniem na emeryturę doświadczonych pracowników-mistrzów w zawodzie energetyk. Nie następuje jednak zwyczajowa wymiana pokoleń. Problemem jest brak wystarczającej liczby młodych pracowników z wykształceniem technik energetyk, ponieważ placówki kształcenia zawodowego w takim zawodzie nie kształcą. Czołowe przedsiębiorstwa z branży energetycznej borykają się z permanentnym deficytem średniej kadry technicznej. W bardzo bliskiej przyszłości może się okazać, że w miejscach kluczowych, także dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, nie będziemy mieć pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami.

 • 2008-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Polskie uczelnie kształcą bezrobotnych

  W Polsce pogłębia się przepaść między umiejętnościami nauczanymi w szkole, a kompetencjami potrzebnymi na rynku pracy. Brak wykwalifikowanych pracowników stanowi istotne ograniczenie możliwości rozwoju i tworzenia przewag konkurencyjnych nie tylko dla dużych, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tymczasem w Polsce kształcenie rozwinęło się głównie na kierunkach ekonomiczno-administracyjnych.

 • 2008-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej już w Senacie

  Nowela stanowi drugi etap zmian proponowanych w ramach tzw. Pakietu Szejnfelda. Proponuje zmiany przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z 2004 r. szczególnie w zakresie jednego okienka do rejestracji działalności gospodarczej oraz w zakresie kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy.

 • 2008-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Kolejne sukcesy PKPP Lewiatan

  Czarna lista barier PKPP Lewiatan zaczęła się kurczyć. 1 stycznia 2009 r. wejdą w życie pierwsze uproszczenia w prowadzeniu przedsiębiorstw wypracowane przez PKPP Lewiatan i Komisję „Przyjazne Państwo”.

 • 2008-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Raport Poles on the Move

  Przekazujemy raport „Poles on the Move” o wpływie emigracji na sytuację w Polsce i działania Rządu. Raport został opracowany przez Marie Louise de Bot. Zawiera on interesujące zestawienie danych liczbowych oraz działań, opracowane na podstawie przeprowadzonych wywiadów i istniejących publikacji. Autorka badała opinie nt. imigracji z Polski wśród ekspertów m.in. przedstawicieli PKPP Lewiatan.