Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Komunikat KE ws. skutków swobodnego przepływu osób w kontekście rozszerzenia UE

  PKPP Lewiatan przekazuje komunikat Komisji Europejskiej ws. skutków swobodnego przepływu osób w kontekście rozszerzenia UE. Zawiera on konkluzję wskazującą, że pracownicy z nowych państw członkowskich pomogli zaspokoić większe zapotrzebowanie na siłę roboczą w krajach przyjmujących i przyczynili się w ten sposób istotnie do trwałego wzrostu gospodarczego.

 • 2008-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Komitet Monitorujący zatwierdził plany instytucji zarządzających komponentem regionalnym PO Kapitał Ludzki na rok 2009

  17-18 listopada 2008 r. członkowie Komitetu Monitorującego zaakceptowali plany działania na rok 2009 dla priorytetów VI-I, którymi zarządzają samorządy województw.

 • 2008-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2008

  Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza wszystkie firmy realizujące działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu (CSR) do zgłaszania tych inicjatyw do Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce 2008 – jedynej w naszym kraju publikacji zawierającej kompleksowe podsumowanie działań z zakresu CSR w mijającym roku oraz zbiór dobrych praktyk biznesowych.

 • 2008-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Pracodawca-Pracownik, inwestycja w kapitał ludzki

  Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie realizuje projekt badawczy „Pracodawca-Pracownik, inwestycja w kapitał ludzki”.
  Celem projektu jest sformułowanie rekomendacji umożliwiających dostosowanie zakresu i form kształcenia do potrzeb mazowieckiego rynku pracy.

 • 2008-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja w Krakowie: Ochrona wiedzy i innowacji

  Instytut Wiedzy i Innowacji wraz z Katedrą Ekonomii Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na V Konferencję Naukową z cyklu „wiedza i innowacje” pt. „Ochrona wiedzy i innowacji”.

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Czy i kiedy Polska oraz Europa Środkowa odzyskaja zaufanie inwestorów?

  Serdecznie zapraszamy na konferencję z udziałem przedstawicieli rządu RP oraz PKPP Lewiatan z okazji opublikowania przez Financial Times Raportu o Polsce 2008

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Polska potzrebuje zmian w systemie kształcenia zawodowego

  W Polsce pogłębia się przepaść między umiejętnościami nauczanymi w szkole, a kompetencjami potrzebnymi na rynku pracy. Brak wykwalifikowanych pracowników stanowi istotne ograniczenie możliwości rozwoju i tworzenia przewag konkurencyjnych nie tylko dla dużych, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Pozwy zbiorowe coraz bliżej

  Szanowni Państwo, prace nad instytucją pozwów zbiorowych obejmujących wszelkie rodzaje spraw trwają bardzo intensywnie w Ministerstwie Sprawiedliwości i najprawdopodobniej na początku przyszłego roku rozpoczną się w Sejmie. Również Komisja Europejska podejmuje inicjatywy w tym zakresie, więc dzieje się naprawdę dużo.

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Dobroczyńca Roku 2008

  Rozpoczyna się dwunasta edycja konkursu dla firm zaangażowanych społecznie. Głównym celem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest propagowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu i nagradzanie przedsiębiorstw wyróżniających się w zakresie działalności filantropijnej.

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Praca w instytucjach europejskich

  Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oraz Centrum Tłumaczeń dla Organów Unii Europejskiej ogłosiły nabór pracowników.