Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-02-04 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje w sprawie Europejskiej Karty Małych Przedsiębiorstw

  31 stycznia 2008 r. Komisja Europejska otworzyła konsultacje publiczne w sprawie zawartości przygotowywanego przez nią dokumentu pod nazwą "Small Business Act for Europe". Celem tego dokumentu jest ustanowienie małych i średnich przedsiębiorstw priorytetem w procesie decyzyjnym UE oraz wprowadzenie konkretnych rozwiązań, które odblokują ich potencjał wzrostu.

 • 2008-02-04 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze posiedzenie Komitetu ds. Polityki Społecznej

  Polityka migracyjna, dialog społeczny i aktywizacja zawodowa różnych grup społecznych – tematy pierwszego posiedzenia Komitetu ds. Polityki Społecznej BusinessEurope.

   

 • 2008-02-04 Aktualności
  Aktualności

  Kapitał społeczny jest niezbędny dla rozwoju gopsodarczego

  W poniedziałkowym (04.02.08) wydaniu Rzeczpospolitej Prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz pisze o potrzebie stworzenia warunków dla rozwoju kapitału społecznego w Polsce. Z badań wynika bowiem, że jego poziom w krajach europejskich jest powiązany z poziomem PKB na głowę mieszkańca.

 • 2008-02-04 Aktualności
  Aktualności

  Nowy system badań konsumenckich w UE

  Komisja Europejska wprowadziła nowy proces obserwacji rynku (Consumer Market Watch), który będzie śledził funkcjonowanie poszczególnych sektorów gospodarki z perspektywy konsumentów. Na nowy proces składają się dwa etapy: pierwszy polega na pełnym przeglądzie rynków detalicznych, który ma na celu wykrycie schematów wskazujących na nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynku; drugi - na ukierunkowanym na konsumenta badaniu rynkowym oraz na przedsięwzięciu środków naprawczych.

 • 2008-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Nowe przepisy ws. zatrudniania obywateli Ukrainy, Białorusi i Rosji

  1 lutego 2008 roku wejdzie w życie Rozporządzenie umożliwiające cudzoziemcom pochodzącym z państw graniczących z Polską - tj. Ukrainy, Białorusi i Federacji Rosyjskiej podejmowanie pracy bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy licząc od pierwszego wjazdu do Polski. Dotychczasowe przepisy dawały taką możliwość w okresie do trzech miesięcy w ciągu kolejnych sześciu miesięcy.

 • 2008-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Jak łączyć życie z pracą? Nowa grupa robocza w Brukseli

  22 stycznia 2008 r. w Brukseli odbyło się pierwsze posiedzenie grupy roboczej europejskich partnerów społecznych zajmującej się rozwiązaniami ułatwiającymi łączenie życia i pracy zawodowej. Grupa została powołana w związku z rewizją dyrektywy o urlopie macierzyńskim podjętą przez Komisję Europejską.

 • 2008-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Czekamy na zgłoszenia kandydatur do Nagrody Lewiatana 2008

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan już po raz piąty przyzna dwie doroczne Nagrody:
  • im. Władysława Grabskiego, dla wybitnej osobistości życia publicznego, której działalność w istotny sposób wpływa na rozwój przedsiębiorczości,
  • im. Andrzeja Wierzbickiego, dla wyróżniającego się przedsiębiorcy.

 • 2008-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Komentarz PKPP Lewiatan na temat propozycji zmian w ustawie o związkach zawodowych

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jako uczestnik dialogu społecznego jest za poszanowaniem praw obydwu stron dialogu i stosunków pracy. Uważamy, że zmiany dotyczące uprawnień związków zawodowych powinny być przedmiotem oceny i dyskusji.

 • 2008-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Dzień Przedsiębiorczości

  Zapraszamy do udziału w piątej edycji ogólnopolskiego projektu „Dzień przedsiębiorczości”. Jest to program jednodniowych praktyk, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki życzliwym firmom i instytucjom, które oferują swoje stanowiska na kilka godzin, młodzi ludzie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania niezbędnych informacji na jego temat.

 • 2008-01-31 Aktualności
  Aktualności

  EURO 2012 polsko-włoskie Business Forum

  27 lutego 2008 r. w Hotelu Hyatt w Warszawie Włoski Instytut Handlu Zagranicznego wraz z PKPP Lewiatan
  organizuje Business Forum nt. możliwości dalszego rozwoju współpracy polsko-włoskiej w szeroko rozumianym konktekście EURO 2012, głównie w obszarach budownictwa, infrastruktury, zarządzania obiektami sportowymi, maszyn i materiałów budowlanych, etc.