Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-01-25 Aktualności
  Aktualności

  Inauguracyjne posiedzenie Rady Rynku Pracy

  24 stycznia odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Rynku Pracy (RRP), nowego forum powołanego przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele firm członkowskich i Związków, należących do PKPP Lewiatan, a także eksperci Konfederacji i specjaliści zewnętrzni.

 • 2008-01-25 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko PKPP Lewiatan na temat ustaw medialnych

  Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji koncentruje się wokół kwestii tworzących prawne podstawy zmiany składu osobowego zarówno Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych. Jednakże, zdaniem Lewiatan, projekt pomija inne istotne problemy funkcjonowania mediów elektronicznych, jak uprzywilejowanej i dominującej pozycji mediów publicznych, czerpiących zarówno z reklamy, jak i z abonamentu, cyfryzacji nadawania naziemnego czy implementacji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych („Dyrektywa AVMS”).

 • 2008-01-23 Aktualności
  Aktualności

  Sejm: Lewiatan zaprezenował Czarną Listę Barier na inauguracji Komisji "Przyjazne Państwo"

  Miło nam poinformować, że w pierwszym posiedzeniu Nadzwyczajnej Komisji „Przyjazne Państwo” ds. związanych z ograniczaniem biurokracji, wzięli udział przedstawiciele PKPP Lewiatan, którzy zaprezentowali posłom Czarną Listę Barier 2008.

 • 2008-01-23 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs Firma Równych Szans 2007 rozstrzygnięty

  21 stycznia, podczas uroczystej Gali w Teatrze Polskim w Warszawie, zostały ogłoszone wyniki II edycji konkursu Firma Równych Szans. Główną nagrodę w kategoriach firm małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw wręczyła Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan.

 • 2008-01-21 Aktualności
  Aktualności

  Sejm: Lewiatan zaprezentuje Czarną Listę Barier na inauguracyjnym posiedzeniu Komisji "Przyjazne Państwo"

  Miło nam poinformować, że w pierwszym posiedzeniu Nadzwyczajnej Komisji „Przyjazne Państwo” ds. związanych z ograniczaniem biurokracji, wezmą udział przedstawiciele PKPP Lewiatan, którzy zaprezentują posłom Czarną Listę Barier 2008.

 • 2008-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

  15 stycznia odbyło się inauguracyjne posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Przedstawicielem Lewiatana w Radzie jest Agnieszka Krajnik z firmy Provident Polska.

 • 2008-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Działalność Parlamentu Europejskiego w 2007 r.

  2007 rok był znaczący dla całej Unii i Parlamentu Europejskiego. 13 grudnia głowy państw i rządów podpisały Traktat z Lizbony. Dzięki nowemu traktatowi Parlament Europejski będzie miał większą siłę i znaczenie w Unii. Dzień 25 marca wpisał się w ubiegłoroczny kalendarz obchodami pięćdziesięciolecia podpisania traktatów rzymskich.

 • 2008-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Dyrektywa o kredycie konsumenckim w PE

  16 stycznia 2008 roku Parlament Europejski przyjął w drugim czytaniu projekt nowej dyrektywy o kredycie konsumenckim. Projektowi poparcia udzieliła przeważająca liczba eurodeputowanych.

 • 2008-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Zapraszamy do współpracy specjalistów prawa podatkowego

  W związku z zamiarem wzmożenia aktywności w zakresie spraw legislacyjnych dotyczących podatków dochodowych Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaprasza federacje, związki pracodawców oraz pracodawców - członków PKPP Lewiatan do współpracy.

 • 2008-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Migracja pracowników – szansa czy zagrożenie?

  Blisko połowa dużych i średnich polskich przedsiębiorstw potwierdza, że traci część przychodów z powodu braku pracowników. Rok wcześniej problem ten dotyczył co czwartej badanej firmy – wynika z drugiej edycji raportu Firmy Doradczej KPMG „Migracja Pracowników – szansa czy zagrożenie?”, wydanego przed Pierwszym Kongresem Pracodawców. Zjawisko braku kadr nasiliło się w ubiegłym roku w Polsce, w porównaniu z rokiem 2006. Trend ten może się utrzymywać przez co najmniej dwa najbliższe lata – twierdzą eksperci Firmy Doradczej KPMG.