Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych 2008-2009

  Organizatorem konkursu jest IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Współorganizatorami konkursu są: Urząd Miejski w Szczecinie, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Nabór do Europejskiej Agencji Chemikaliów

  Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) ogłosiła nabór kandydatów na stanowiska kierownicze na czas określony (grupa zaszeregowania AD 11).

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium nt kształcenia zawodowego w Niemczech

  Seminarium zostało zorganizowane we współpracy PKPP Lewiatan i Akademii Zarządzania w Saksońskim Związku Pracodawców. Podczas prezentacji oraz dyskusji bardzo szczegółowo przedstawiono dualny system kształcenia zawodowego obowiązujący w Niemczech – jego założenia, strukturę oraz sposób finansowania.

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w VAT, krok w dobrym kierunku

  PKPP Lewiatan wyraża zadowolenie z faktu, iż od 1 grudnia zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustawy o podatku od towarów i usług. Na zmianę ustawy o podatku VAT przedsiębiorcy w Polsce czekali od 2005 r.

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  TK o umowach na czas określony – ich wypowiedzenia nie wymaga uzasadnienia

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan z zadowoleniem przyjęła decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie umów na czas określony. To nie tylko dobra wiadomość dla przedsiębiorców, ale dla rynku pracy. Dziś, gdy wiele firm rozważa oszczędności, także te związane z zatrudnieniem, decyzja o usztywnieniu stosowania umów na czas określony mogłaby mieć negatywny wpływ na stan zatrudnienia.

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan o wecie Prezydenta do reformy rentowej

  PKPP Lewiatan z rozczarowaniem przyjmuje decyzję Prezydenta RP, który odmówił podpisania ustawy wprowadzającej nowy system naliczania rent z tytułu niezdolności do pracy.

 • 2008-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan listopad 2008

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w listopadzie stracił kolejne dwa punkty w notowaniu kwartalnym i jeden punkt w notowaniu rocznym. Wrześniowy wstrząs w finansach światowych zaczyna być coraz mocniej odczuwalny również w Polsce. Już w trzecim kwartale doszło do załamania nakładów inwestycyjnych, a ostatnio także dynamiki sprzedaży detalicznej. Jednak dzięki dobrym fundamentom makroekonomicznym indeks kwartalny utrzymuje się powyżej 50 pkt. Oznacza to, że oczekuje się utrzymania dynamiki PKB w ostatnim kwartale powyżej 3,5%.

 • 2008-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Biznes sam nie rozwiąże problemu energetycznego

  Najwyższy czas skończyć z przekonaniem, że ochrona klimatu wyłącznie problem ekologów. Bo skutki z globalnym ociepleniem uderzą także w przedsiębiorców - pisze w "Rzeczpospolitej" Henryka Bochniarz.

 • 2008-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Rozwiązywanie skarg konsumenckich na dużą skalę

  27 listopada 2008 r. Komisja Europejska opublikowała zieloną księgę w sprawie dochodzenia zbiorowych roszczeń konsumentów. Dotyczy ona ułatwiania skutecznego dochodzenia odszkodowań w sytuacjach, kiedy duża liczba konsumentów została poszkodowana przez jednego przedsiębiorcę.

 • 2008-12-01 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan o rządowym planie stabilności i rozwoju

  PKPP Lewiatan od ponad 5 tygodni apelował do rządu o przyjęcie planu, który osłaniałby polską gospodarkę przed skutkami światowego kryzysu finansowego. Kolejne wersje pakietu antykryzysowego Konfederacji były przekazywane podczas spotkań z min. J. Rostowskim, prezesem S. Skrzypkiem i przewodniczącym S. Kluzą, a także przesłane Ministerstwu Gospodarki, kancelariom Premiera i Prezydenta.