Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Priorytety słoweńskiej prezydencji w UE

  Objęcie przewodnictwa w Unii Europejskiej przez Słowenię budzi ogromne zainteresowanie gdyż Słowenia, jako pierwszy z nowych krajów członkowskich kieruje pracami Unii od 1 stycznia 2008 r.

 • 2008-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Czy UE wprowadzi amerykański model pozwów zbiorowych?

  W ciągu ostatnich kilku lat toczy się dyskusja nad wprowadzeniem do legislacji wspólnotowej tzw. roszczeń zbiorowych (collective redress), wzorujących się na amerykańskim modelu pozwów zbiorowych (class action). W Stanach Zjednoczonych system ten przyniósł przedsiębiorcom ogromne straty finansowe, a jego głównymi beneficjentami okazali się prawnicy.

 • 2008-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Opinia PKPP Lewiatan ws. projektów ustaw zdrowotnych

  Poniżej przedstawiamy opinię PKPP Lewiatan ws. projektów ustaw dotyczących zmian w systemie ochrony zdrowia.

 • 2008-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Komentarz PKPP Lewiatan na temat prognozy finansowej FUS na lata 2009-2013

  Prognoza finansowa ZUS wskazująca na roczny niedobór ok. 50 miliardów zł nie powinna być zaskoczeniem. Obecny deficyt będzie wyższy m.in. z powodu przedłużenia możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury, podwyższenia waloryzacji świadczeń oraz zachowania zasad obliczania emerytur górniczych sprzed reformy. Zwiększenie zatrudnienia w okresie dobrej koniunktury gospodarczej nie wystarczy do zrównoważenia finansowych skutków powyższych czynników.

 • 2008-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze posiedzenie Rady Dyrektorów Personalnych w roku 2008

  8 stycznia 2008 r. odbyło się Posiedzenie Rady Dyrektorów Personalnych przy PKPP Lewiatan. W pierwszej części spotkania zostały przedstawione wyniki badań „Pracujący Polacy 2007”, odbyła się także dyskusja nad wnioskami i rekomendacjami z tych badań, w trakcie której poruszone zostały m.in. kwestie zmniejszenia presji płacowej w zakładach pracy, instrumentów dla utrzymywania pracowników w zatrudnieniu, relacji ze związkami zawodowymi na poziomie zakładu pracy.

 • 2008-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Czarna Lista Barier rozwoju gospodarczego

  Już po raz piąty PKPP Lewiatan prezentuje tworzony przez przedsiębiorców katalog najważniejszych przeszkód utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej. Niestety, wnioski nie są optymistyczne. Niewiele barier znika i co gorsze – w szybkim tempie powstają kolejne.

 • 2008-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Kryteria oceny projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

  Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przyjął na listopadowym posiedzeniu kryteria wyboru projektów. PKPP Lewiatan zgłosił liczne uwagi do tego dokumentu, zarówno na poziomie konsultacji społecznych, jak i podczas samego posiedzenia Komitetu.

 • 2008-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Opinia nt. zmiany ustawy o emeryturach i rentach

  Poniżej przedstawiamy opinię Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan do projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych z dnia 3.12.2007 r.

 • 2008-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy dot. wypłaty środków z OFE

  Uregulowanie zasad wypłaty świadczeń pochodzących z oszczędności zgromadzonych w OFE ma dziś kluczowe znaczenie dla dokończenia reformy emerytalnej i jej oceny przez przyszłych emerytów oraz przez rynek ubezpieczeniowy. Biorąc pod uwagę fakt, że w 2009 r. pierwsi członkowie OFE uzyskają prawo do pobierania świadczeń emerytalnych, wdrożenie na czas proponowanych w projekcie ustawy rozwiązań wydaje się wątpliwe.

 • 2008-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium: Jak dzięki informatyce zwiększyć zyski, zmniejszyć koszty i straty

  22 stycznia br. Wielkopolski Związek Pracodawców zaprasza na seminarium „Jak dzięki informatyce zwiększyć zyski, zmniejszyć koszty i straty".