Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-01-09 Aktualności
  Aktualności

  KOMISJA EUROPEJSKA OCENIA DZIAŁANIA POLSKI

  W grudniu 2007 Komisja Europejska opublikowała ocenę realizacji przez państwa członkowskie przyjętych założeń strategii rozwoju UE i jej członków, określanych mianem strategii lizbońskiej. Dokument ten, choć nie pozbawiony akcentów pozytywnych, wywołuje głębokie zaniepokojeniem stanem realizacji tych założeń, o czym PKPP Lewiatan już wielokrotnie mówił.

 • 2008-01-09 Aktualności
  Aktualności

  „Koncern. Prawne i praktyczne aspekty

  Zapraszamy na konferencję, podczas której wspólnie z Państwem podejmiemy dyskusję na temat kierunków zmian prawa koncernowego w Polsce, aby umożliwić wprowadzenie pożądanych uregulowań oraz mechanizmów tworzących ramy prawne dla kompleksowego zarządzania grupami kapitałowymi.

 • 2008-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Komentarz PKPP Lewiatan na temat propozycji wiceministra finansów

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan gorąco popiera wszystkie propozycje zaprezentowane przez wiceministra finansów Stanisława Gomułkę. Ich realizacja pomogłaby utrzymać wysoki wzrost gospodarczy w długim okresie i będzie sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości.

 • 2008-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan - grudzień 2007

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan pozostał na poziomie z poprzedniego miesiąca w notowaniu rocznym i poprawił o jeden punkt notowania kwartalne. Tempo wzrostu PKB w ostatnim kwartale było zbliżone do poprzednich notowań, a dla całego roku można je szacować na ok. 6,6 proc. Niestety wstępnie policzony indeks roczny dla 2008 roku wykazuje spadek, o prawie 10 pkt., co przekłada się na niższą prognozę dynamiki PKB w roku bieżącym.

 • 2008-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Czy gospodarka polska ma szanse na utrzymanie

  PKPP Lewiatan prognozuje, że w 2008 r. w gospodarce kontynuowany będzie trend wzrostowy, który zarysował się w latach 2006-2007, aczkolwiek dynamika PKB nie przekroczy 5%. Wzrost gospodarczy będzie wynikiem wysokiej rosnącej konsumpcji wynikającej z utrzymującego się wzrostu zatrudnienia (o 3,5-4%) i wynagrodzeń (realnie o 6-7%).

 • 2008-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciel PKPP Lewiatan w Public-Private Partnership Task Force BUSINESSEUROPE

  Irena Herbst, doradca zarządu PKPP Lewiatan została oficjalnym przedstawicielem Konfederacji w nowo utworzonej PPP Task Force BUSINESSEUROPE. Ta szczególna grupa została utworzona w grudniu 2007 roku w celu identyfikowania najważniejszych zagadnień i przygotowania stanowisk BUSINESSEUROPE do propozycji legislacyjnych w szeroko pojętym obszarze partnerstwa publiczno-prywatnego.

 • 2008-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Partnerstwo prywatno-społeczne korzyścią dla firm

  22 stycznia 2008 roku (w godzinach 10:00 – 13:00) w Centrum Zielna w Warszawie odbędzie się debata dla biznesu „Partnerstwo prywatno-społeczne na rzecz zwiększania innowacyjności i konkurencyjności firmy”.

 • 2008-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Spotkania przedstawicieli biznesu w Toruniu

  Kujawsko – Pomorska Organizacja Pracodawców LEWIATAN, działająca w województwie kujawsko - pomorskim, rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z przedstawicielami biznesu (w szczególności średniego i małego). Spotkania te będą odbywały się w każdą pierwszą środę miesiąca. Ich celem jest wzajemna wymiana doświadczeń i integracja środowisk biznesowych regionu, służąca podejmowaniu wspólnych inicjatyw w kierunku poprawy sytuacji przedsiębiorców. Towarzyszyć im będą wykłady przedstawicieli świata biznesu, zakończone dyskusją.

 • 2008-01-03 Aktualności
  Aktualności

  Projekt zmiany ustawy o ochronie danych osobowych

  Serdecznie prosimy o zapoznanie się z projektem i przesyłanie uwag do prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie danych osobowych.

 • 2008-01-02 Aktualności
  Aktualności

  Bądź dobrze poinformowany

  PKPP Lewiatan jako pierwsza organizacja pracodawców w Polsce uruchomiła na swojej stronie RSS. Jest to standard przesyłania treści, a konkretnie nagłówków wiadomości, oparty na języku XML. Nagłówki zawierają skrót wiadomości i są jednocześnie linkiem do strony, na której można znaleźć całą treść wiadomości.