Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Prosimy o uwagi do Raportu na temat benchmarków w systemie EU ETS 2013 - 2020

  Informujemy, że w ramach prac komitologicznych nad dyrektywą EU ETS, Komisja Europejska zamieściła na stronach DG Environment (http://ec.europa.eu/environment/climat/emission/benchmarking_en.htm) ostateczną wersję Raportu nt. benchmarków, przygotowaną przez zespół doradców pod kierunkiem Ecofys.

 • 2009-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Czy polskie gospodarstwa domowe będą zmuszone do rezygnacji z ciepła sieciowego po 2013 roku?

  Polska jest przedstawiana przez Komisję Europejską jako pozytywny przykład kraju, w którym ok. 70% ciepła w miastach dostarczane jest ze scentralizowanych systemów ciepłowniczych, bardziej przyjaznych środowisku niż ciepło z indywidualnych pieców grzewczych. Obecnie cena ciepła sieciowego w Polsce jest niższa średnio o ok. 8% od ciepła wytwarzanego w źródłach indywidualnych, co zachęca odbiorców do przyłączania się do komunalnych sieci ciepłowniczych.

 • 2009-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Niepokojące propozycje zmian w systemie emerytalnym

  PKPP Lewiatan jest głęboko zaniepokojona propozycją zmian systemu emerytalnego, które znamy głównie z doniesień medialnych. Oczekujemy, że nowelizacja ustawy tak ważnej dla obywateli, zostanie skonsultowana z partnerami społecznymi na forum Trójstronnej Komisji.

 • 2009-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Wypłaty emerytur zagrożone

  PKPP Lewiatan jest głęboko zaniepokojona propozycją zmian systemu emerytalnego, którą znamy głównie z doniesień medialnych. Oczekujemy, że tak kluczowa dla całego systemu nowelizacja zostanie skonsultowana z partnerami społecznymi na forum Komisji Trójstronnej. Proponujemy w związku z tym aby na najbliższym posiedzeniu Zespołu TK ds. ubezpieczeń społecznych, które odbędzie się 9 listopada br., dokonano pierwszego omówienia tego projektu i podjęto stosowne rozmowy.

 • 2009-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Opinia do zmian w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw

  Opinia Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan do ustawy z dnia 23 października 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw /druk senacki 687/. • 2009-11-02 Aktualności
  Aktualności

  BUSINESSEUROPE o kryzysie w programie zwalczania zmian klimatycznych

  28 października br. w Brukseli odbyła się konferencja zorganizowana przez BUSINESSEUROPE zatytułowana „Between economic and climate crisis: can Copenhagen show a way out?”. W konferencji składającej się z kilku paneli tematycznych, swoje poglądy na temat zmian klimatycznych i sposobów im przeciwdziałania prezentowali przedstawiciele instytucji unijnych, przywódcy organizacji gospodarczych oraz przedsiębiorstw międzynarodowych.

 • 2009-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Zmarł Jan Wejchert, współzałożyciel PKPP Lewiatan

  Jan Wejchert, prezydent Grupy ITI, był w biznesie wizjonerem, który zmieniał polską rzeczywistość. Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom wyrazy szczerego współczucia w imieniu członków Lewiatana przesłali Prezydent Henryka Bochniarz i Henryk Orfinger, Przewodniczący Rady Głównej.

 • 2009-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Światowe Forum Odpowiedzialnej Gospodarki

  Konsulat Generalny RP w Lille informuje, że w dniach 19-21 listopada 2009 roku już po raz trzeci odbędzie się w Lille międzynarodowa impreza gospodarcza: Światowe Forum Odpowiedzialnej Gospodarki.

 • 2009-10-30 Aktualności
  Aktualności

  SOLVIT pomaga przedsiębiorcom

  System SOLVIT powstał w 2002 roku i obecnie działa w 30 państwach EOG. W Polsce istnieje od maja 2004 roku w Ministerstwie Gospodarki w Departamencie Spraw Europejskich i zajmuje się rozwiązywaniem konkretnych sporów, które powstały w wyniku niewłaściwego stosowania prawa wspólnotowego przez organy administracji publicznej w państwach członkowskich.

 • 2009-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Targi w Sarajewie

  Zaproszenie na Targi