Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-10-30 Aktualności
  Aktualności

  PR FORUM 2009

  Związek Firm PR oraz Newsline Sp. z o.o. zapraszają na konferencję o trendach i innowacjach w komunikacji.

 • 2009-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Tytuł Lidera Filantropii 2009

  Już po raz kolejny firmy działające w Polsce zostaną ocenione pod kątem zaangażowania społecznego. Rusza trzecia edycja konkursu Liderzy Filantropii organizowanego przez Forum Darczyńców w Polsce pod patronatem honorowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem konkursu jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i wyłonienie firm, które przekazują najwięcej środków na działania społeczne.

 • 2009-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Otwórzmy firmy… na młodzież

  Od 16 do 22 listopada b.r. na całym świecie odbywać się będzie druga edycja Global Entrepreneurship Week - kampania społeczna zachęcająca młodzież do wyboru przedsiębiorczej postawy życiowej.
  Jednym z najważniejszych projektów w ramach Tygodnia w Polsce jest „Otwarta firma”. Uczniowie i studenci odbędą liczne wizyty w przedsiębiorstwach, by zapoznać się z zasadami gospodarki wolnorynkowej, poznać specyfikę biznesu i zrozumieć motywacje działania przedsiębiorców. W ubiegłym roku w polskiej edycji GEW uczestniczyło ponad 100 tys. młodych ludzi.

 • 2009-10-29 Aktualności
  Aktualności

  ZUS RMUA raz na kwartał

  PKPP Lewiatan z satysfakcją przyjmuje propozycję dalszych uproszczeń w zakresie wydawania przez płatnika składek pisemnych informacji określonych w druku ZUS RMUA.

 • 2009-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Opinia do projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS

  PKPP Lewiatan negatywnie ocenia propozycję utworzenia, w ramach Centralnego Rejestru Ubezpieczonych, osobnego rejestru zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

 • 2009-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Lewiatana do projektu zmian do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan z satysfakcją przyjmuje podjęcie prac nad zmianą przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, których celem jest uproszczenie zasad rozkładania na raty należności z tytułu zaległych składek.

 • 2009-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Nawigacja po świecie CSR

  W ostatnich latach typowy konsument zmienił się! Oczekuje od nas czegoś więcej niż taniego produktu. Na przestrzeni ostatnich lat stał się on bardziej wymagający i świadomy znaczenia wartości społecznej. Zapraszamy do relacji z konferencji zorganizowanej przez Puls Biznesu.

 • 2009-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Firmy nominowane w Konkursie Ogólnopolskie Nagrody Czysty Biznes 2009

  6 listopada, na Zamku Królewskim w Niepołomicach k. Krakowa Laureaci organizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska (FPdŚ) konkursu „Ogólnopolskie Nagrody Czysty Biznes” otrzymają statuetki za najbardziej innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, dzięki którym zyskują konkurencyjną przewagę na rynku.

 • 2009-10-26 Aktualności
  Aktualności

  Systemy zaliczkowe dla przedsiębiorców w Regionalnych Programach Operacyjnych – słabe i mocne strony

  Możliwość sfinansowania części projektu unijnego zaliczką oznacza, że przedsiębiorca może zmobilizować mniejszy kapitał własny, aby taki projekt zrealizować. Zamiast poszukiwania funduszy na 100% wartości przedsięwzięcia, przy dobrych warunkach określonych przez instytucję udzielają wsparcia, ograniczy się więc do tej kwoty, która stanowi jego wkład własny (od 70% do 30% wartości projektu, w zależności od wielkości firmy i lokalizacji inwestycji).

 • 2009-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent podpisał ustawę, która zmienia sposób obliczania świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

  Prezydent podpisał uchwaloną 28 sierpnia ustawę nowelizującą zasady ustalania podstawy wymiaru świadczenia chorobowego. Brak odpowiednio sprecyzowanych w tym zakresie przepisów doprowadził do wydania w dniu 24 czerwca 2008 r. wyroku Trybunału Konstytucyjnego, konsekwencje którego ponieśli nie tylko pracodawcy, ale i budżet państwa.