Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Dlaczego producenci wyrobów tytoniowych mają być pozbawieni prawa do używania ich znaków towarowych?

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan z niepokojem przyjęła informację o poparciu przez urzędników reprezentujących Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia, na forum Unii Europejskiej, rozwiązań, które naszym zdaniem będą prowadzić w przyszłości do naruszenia praw przedsiębiorców do znaków towarowych.

 • 2009-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Apel Kongresu Przedsiębiorczości

  W załączeniu przedstawiamy apel wystosowany przez Przewodniczacego Kongresu Przedsiębiorczości o niepodpisywanie ustawy nakładającej na pracodawców obowiązek składania zeznań podatkowych za pracowników.

 • 2009-10-06 Aktualności
  Aktualności

  PIT40 – ile będzie kosztował firmy?

  5 października br. w siedzibie PKPP Lewiatan odbyło się śniadanie prasowe poświęcone nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa.

 • 2009-10-05 Aktualności
  Aktualności

  5 bezpłatnych wejściówek na Kongres Biznes to rozmowy!

  Dla 5 członków PKPP Lewiatan mamy zaproszenia na nowatorskie wydarzenie BIZNES TO ROZMOWY, skierowane do liderów zmian, praktyków biznesu, pasjonatów nowych technologii. Gościem Specjalnym będzie Steve Wozniak, współzałożyciel Apple Computers Inc., twórca pierwszego na świecie komputera osobistego.

 • 2009-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Nowy Przewodniczący Forum Młodych

  Na początku października br. w Jachrance k. Warszawy odbył się coroczny Konwent Forum Młodych Lewiatana. Jego uczestnicy zaplanowali pracę organizacji na ten rok akademicki i wybrali nowy zarząd. Przewodniczącym FM został Adam Organiszczak, student III roku prawa Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • 2009-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o komornikach

  Podzielamy stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości, że zwiększenie ilości kancelarii komorniczych musi być poprzedzone stosownymi analizami i konsultacjami. Pragniemy jedynie podkreślić, że docelowa liczba komorników powinna wzrosnąć na tyle szybko i osiągnąć taki poziom, by doprowadziło to do odczuwalnego spadku ilości zaległych spraw w egzekucji oraz do znacznego skrócenia średniego czasu egzekucji.

 • 2009-10-01 Aktualności
  Aktualności

  RÓJ (bio)RÓŻNORODNOŚCI

  Zaprojektowany przez Irlandczyka Jamesa Ennisa „Domek dla pszczół” otrzymał w dniu 28 września 2009 r. główną nagrodę międzynarodowego jury w zorganizowanym po raz pierwszy konkursie „Europejska nagroda dla projektu zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju”.

 • 2009-10-01 Aktualności
  Aktualności

  IV Środkowoeuropejskie Forum Ekonomiczne

  W dniach 4-5 listopada 2009 roku w Warszawie odbędzie się IV Środkowoeuropejskie Forum Ekonomiczne – ważna impreza dla kadr przedsiębiorców i izb gospodarczych zainteresowanych rozwijaniem współpracy międzynarodowej i poszukujących nowych kontaktów biznesowych.

 • 2009-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Środki unijne dla organizacji branżowych i regionalnych zrzeszonych w PKPP Lewiatan

  Trwa nabór wniosków w Konkursie ogłoszonym przez MPiPS w ramach Działania 5.5 – Rozwój dialogu społecznego, Poddziałanie 5.5.2 - Wzmocnienie uczestników dialogu społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w którym o środki z UE ubiegać się mogą m.in. organizacje branżowe i regionalne zrzeszone w PKPP Lewiatan.

 • 2009-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan - wrzesień 2009

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan we wrześniu utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca, notowanie kwartalne wzrosło o jeden punkt. Miesięczne spadki dynamiki produkcji sprzedanej przemysłu są coraz mniejsze. Pogorszeniu uległy jednak wyniki w handlu zagranicznym, pojawiają się symptomy załamywania się popytu krajowego, a przy silniejszej złotówce trudno liczyć na poprawę eksportu netto. Czeka nas przynajmniej kilka kwartałów stagnacji, zanim ożywienie w gospodarce światowej przyniesie wzrost popytu zagranicznego.