Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Kryzys mocno uderzył w europejskie rynki pracy

  Obecny kryzys zbiera żniwo na rynkach pracy w UE, odwracając w dużym stopniu tendencje wzrostowe w poziomie zatrudnienia obecne od 2000 r., jak głosi opublikowane pod koniec listopada sprawozdanie „Zatrudnienie w Europie” za rok 2009.

 • 2009-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje Komisji Europejskiej - grudzień 2009

  Zapraszamy do konsultacji.

 • 2009-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska o bezrobociu w UE - październik 2009

  W październiku 2009 szacowany wskaźnik bezrobocia (przy uwzględnieniu wahań sezonowych) w krajach należących do strefy euro wyniósł 9,8%, czyli tyle samo co we wrześniu. Dla porównania z sytuacją sprzed roku, w październiku 2008 wskaźnik ten w strefie euro wynosił 7,9%. W odniesieniu do wszystkich krajów Unii, stopa bezrobocia wzrosła do 9,3% w badanym miesiącu, z poziomu 9,2% odnotowanego miesiąc wcześniej. W październiku 2008, wskaźnik ten w krajach UE-27 wynosił 7,3%.

 • 2009-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Poszukiwani dyrektorzy w KE

  Komisja Europejska ogłosiła nabór na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14) w Dyrekcji Generalnej EUROSTAT (DG ESTAT) w Dyrekcji C - Rachunki Narodowe i Europejskie z siedzibą w Luksemburgu. Opis stanowiska oraz szczegółowe wymagania...

 • 2009-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Praca w Agencji Wykonawczej KE ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego

  Agencja Wykonawcza Komisji Europejskiej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA) ogłosiła nabór kandydatów na następujące stanowiska na czas określony: - Financial Coordinator (grupa zaszeregowania AD 8, zatrudnienie na okres 3 lat z...

 • 2009-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Promocji programu Zatrudnienia Przejściowego

  16 grudnia Warszawski Dom pod Fontanną organizuje spotkanie dla przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych programem Zatrudnienia Przejściowego oraz już zaangażowanych w jego realizację. Spotkanie poświęcone będzie podsumowaniu i promocji programu...

 • 2009-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Outsourcing w przedsiębiorstwie

  Outsourcing w przedsiębiorstwie – optymalizacja procesów zarządzania w firmach sektora MSP w czasach dekoniunktury 15 grudnia 2009 r. g.15.00 Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne KZRSS "Społem" ul. Grażyny 13/15, Warszawa Dla firm sektora MSP...

 • 2009-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Biblioteczka biznesmena 2009

  Co roku ukazuje się na rynku kilkaset książek dotyczących biznesu, gospodarki i zarządzania. Eksperci magazynu THINKTANK wybrali dziesięć, których nie można przeoczyć. Pomagają one zrozumieć, jak zmieniły się rynki po kryzysie i wskazuj jak skutecznie kierować firmą w nowych czasach.

 • 2009-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan do Premiera ws. redukcji emisji CO2

  Dla europejskiego biznesu, globalne porozumienie klimatyczne będzie sukcesem, o ile zostaną w nim zawarte zdecydowane i porównywalne zobowiązania wszystkich krajów rozwniętych do ograniczeń emisji CO2. Ograniczenie emisji tylko w Europie zagrozi konkurencyjności firm z UE.

  W liście piszemy m.in. "W przypadku braku globalnego porozumienia zawierającego powyższe zobowiązania, UE w żadnym wypadku nie może zwiększyć swoich jednostronnie podjętych zobowiązań do redukcji emisji gazów cieplarnianych ponad obecne 20%."

 • 2009-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Warto korzystać z arbitrażu - nowy projekt Lewiatana

  Sąd Arbitrażowy przy PKPP Lewiatan rozpoczął w listopadzie 2009 roku nowy projekt zatytułowany „Promocja polubownych metod rozwiązywania konfliktów gospodarczych”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Koordynatorem projektu jest mec. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, arbiter i wiceprezes Sądu.