Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Zbyt droga ustawa o roszczeniach grupowych

  3 grudnia 2009 r. Senat podjął uchwałę o przyjęciu ustawy o dochodzeniu roszczeń grupowych w wersji przedłożonej przez rząd.

 • 2009-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Emeryci bez ochrony przed zwolnieniem

  Sejm odrzucił propozycję, w której pracodawca nie mógłby wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, który uzyskał uprawnienia emerytalne. Lewiatan popiera stanowisko Sejmu.

 • 2009-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Kolejny dzień wolny to prawie 6 mld zł straty!

  PKPP Lewiatan sprzeciwia się propozycji wprowadzenia dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. Wprowadzenie kolejnego dnia świątecznego obniży roczne przychody podmiotów prowadzących działalność gospodarczą o 5,75 mld złotych i to tylko wśród firm zatrudniających więcej niż 9 pracowników.

 • 2009-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Obligo giełdowe dla spółek energetycznych

  Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo Energetyczne. Zapadły decyzje w kwestii „obliga giełdowego” tj. obowiązkowej sprzedaży wytworzonej energii na giełdzie towarowej.

 • 2009-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Czy przedsiębiorstwa widzą szanse na rozwój?

  Po 9 miesiącach 2009 r. przedsiębiorstwa zatrudniające minimum 50 osób zarobiły netto tylko o 3,6 mld zł mniej niż w tym samym okresie 2009 r. W opinii PKPP Lewiatan zysk netto na koniec 2009 r. będzie wyższy niż w 2008 r. To nie znaczy, że kryzys nie dotknął polskiego sektora przedsiębiorstw, a także ich pracowników.

 • 2009-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan - listopad 2009

  W listopadzie Indeks Biznesu PKPP Lewiatan po raz pierwszy od sześciu miesięcy odnotował wzrost. Indeksy podskoczyły od ostatniego notowania o trzy punkty. Dane z gospodarki za III kwartał wskazują wyraźnie, że spadkowy trend został przełamany, a osłabienie koniunktury nie było tak dramatyczne, jak przewidywano, zarówno w Polsce jak i na świecie.


 • 2009-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Koniec projektu: Poprawa funkcjonowania systemu dialogu społecznego oraz wzmocnienie instytucji i uczestników dialogu społecznego

  Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego zaprasza na konferencję podsumowującą realizację projektu systemowego PO KL 5.5.1 „Poprawa funkcjonowania systemu dialogu społecznego oraz wzmocnienie instytucji i uczestników dialogu społecznego”, która odbędzie się w dniu 9 grudnia br. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

 • 2009-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Warsztaty: Euro dla przedsiębiorców, Olsztyn

  Fundusze unijne wspierają rozwój firm. Jednak różnorodność programów, wymagań i zobowiązań wynikających z pozyskania środków publicznych może zniechęcać do ubiegania się o dotację. Wielu firmom trudno jest znaleźć najlepszy dla siebie rodzaj wsparcia.

 • 2009-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Zainwestuj w siebie. Zacznij.biz

  Zacznij.biz jest konkursem o niespotykanej dotąd formule. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty biznesowe, które przy współpracy z grupą ekspertów, zostaną następnie szczegółowo dopracowane. Autorzy najlepszych biznesplanów dokonają prezentacji swoich pomysłów przed grupą potencjalnych inwestorów.

 • 2009-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy o projekcie budżetu państwa na rok 2010

  Należy ocenić, że rząd przyjął ostrożne założenia dotyczące wzrostu PKB oraz inflacji. W świetle doświadczeń z tegorocznym budżetem oraz w związku z wciąż dużą niepewnością dotyczącą gospodarki światowej, taka ostrożność jest uzasadniona.