Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Partnerstwo na rzecz organizacji i promocji Prezydencji Polski w UE w 2011 r.

  Pełnomocnik Rządu ds. przygotowań do Prezydencji Polski w UE skierował list otwarty do przedstawicieli przedsiębiorców – zaproszenie do współpracy w organizacji i promocji Prezydencji Polski w UE na zasadach partnerstwa.

 • 2009-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli?

  PKPP Lewiatan jest przeciwna wprowadzaniu jeszcze jednego święta. Naszym zdaniem nie stać polskiej gospodarki na zwiększanie wymiaru czasu wolnego – firmy poniosą zbyt duże straty, staniemy się mniej konkurencyjni i atrakcyjni inwestycyjnie oraz spadnie zatrudnienie.

 • 2009-11-24 Aktualności
  Aktualności

  XII Inżynierskie Targi Pracy w Krakowie

  Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków już po raz XII organizuje Inżynierskie Targi Pracy, nad którymi patronat honorowy objęła PKPP Lewiatan. Targi odbędą się 11 marca 2010 roku w Hali TS Wisły na ulicy Reymonta 22.

 • 2009-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Czas na kobiety

  Sukces biznesowy i społeczny jest niemożliwy bez równości szans w dostępie do rynku pracy. Sytuacja, w której zaledwie 46,6% ko­biet jest aktywna zawodowo, a 42,9% utrzymuje zatrudnienie, negatywnie wpływa na dobrobyt społeczeństwa: pracodawcy mają mniejszy dostęp do talentów – eksperci wskazują, że zatrudnianie kobiet na stanowiskach decyzyjnych przyczynia się bezpośrednio do umocnienia pozycji firmy na rynku i podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki. Zapraszamy na spotkanie 7 grudnia br.

 • 2009-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja "Edukacja pozaformalna a rynek pracy"

  Czy zajęcia po szkole mogą się przydać? Czy koło zainteresowań może okazać się kołem ratunkowym? Na rynku pracy – tak!

 • 2009-11-23 Aktualności
  Aktualności

  EKES szuka dyrektora

  Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosił nabór kandydatów na następujące stanowisko kierownicze (grupa zaszeregowania AD 14): Dyrektor w Dyrekcji Zasobów Ludzkich i Usług Wewnętrznych.

 • 2009-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Pełne Zrozumienie

  Grudzień to miesiąc, w którym – czekając na Święta, warto przyjrzeć się naszym relacjom z innymi ludźmi. „Pełne Zrozumienie” to temat przewodni najbliższej konferencji Akademii Kobiet Sukcesu. Konferencja odbędzie się 5 grudnia 2009 w Warszawie – udział jest bezpłatny! Po konferencji zapraszamy na niezwykłe spotkanie networkingowe pt. „MA-URI WAY – Uwolnij Twórczą Energię”.

 • 2009-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Przywódcy Unii Europejskiej wybrani

  Traktat Lizboński wchodzący w życie 1 grudnia br. przewiduje utworzenie dwóch wysokich stanowisk przywódców kierujących Unią. Wyboru osób na te stanowiska dokonali przywódcy 27 państw i rządów na specjalnym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli 19 listopada 2009.

 • 2009-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Warsaw - CEE Financial Hub - darmowa rejestracja on-line!

  Zarejestruj się za darmo jako uczestnik międzynarodowej konferencji "Warsaw - CEE Financial Hub", zorganizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, "International Herald Tribune" oraz "The Warsaw Voice".

 • 2009-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Propozycje Lewiatana do rządowego projektu zmian w Kodeksie Pracy

  19.11.2009 r. odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. prawa pracy i układów zbiorowych Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, podczas którego obradowano nad projektem ustawy nowelizującej kodeks pracy w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. Pracodawcy wystąpili z inicjatywą potraktowania rządowego projektu ustawy jako propozycji wyjściowej, podlegającej negocjacjom w toku prac Zespołu.