Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan i Krajowa Rada Radców Prawnych o projekcie ustawy o mediatorach

  Projekt ustawy o mediatorach i zasadach prowadzenia mediacji w sprawach skierowanych przez organy procesowe, który został upubliczniony na stronach internetowych Ministerstwa Sprawiedliwości, wzbudził niepokój KRRP oraz PKPP Lewiatan.

 • 2009-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Dyskusja „Liderzy a odpowiedzialny biznes”

  Kryzys wiele zmienił w podejściu firm do rozumienia współzależności między biznesem a jego otoczeniem. Wielu menedżerów najwyższego szczebla, właścicieli i szefów firm zaczęło myśleć w sposób „zrównoważony”, uwzględniając tę perspektywę w strategii swoich firm.

 • 2009-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych

  Informacje dotyczące polityki transportowej państwa, zmian klimatycznych oraz sytuacji w służbie zdrowia i bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli były głównymi tematami posiedzenia Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Posiedzeniu, które odbyło się 16 listopada 2009 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, przewodniczył Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki.

 • 2009-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Innowacje to szansa, a nie problem

  Ponad 80% przebadanych Firm Innowacyjnych twierdzi, że ich inwestycje w innowacje procesowe, produktowe, marketingowe i organizacyjne mają pozytywny wpływ na ich dzisiejszą sytuację. Wyraźnie wskazują, że dzięki tym inwestycjom zrealizowanym w latach 2007-2008 ich pozycja konkurencyjna na rynku poprawiła się (61% firm), wzrosła jakość produktów i usług (41% firm), dzięki czemu mogą oferować lepsze produkty i usługi po porównywalnej do konkurencji cenie.

 • 2009-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Warto wspierać przedsiębiorczość młodych

  Od 16 do 22 listopada br. trwa druga edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największej globalnej inicjatywy promującej ideę przedsiębiorczości wśród młodzieży. Kampania odbywa się równolegle w 88 państwach, a Polska jest jednym z jej liderów. W ubiegłym roku na terenie naszego kraju 2114 firm, szkół i instytucji zorganizowało 1608 projektów, w których wzięło udział ponad 100 tys. uczestników. Dzięki temu Polska okazała się jednym z kilku najbardziej aktywnych w świecie liderów przedsięwzięcia. Tegoroczna edycja zapowiada jeszcze lepsze statystyki.

 • 2009-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Konf. prasowa: Innowacje - kryzys jest szansą, a nie problemem

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan i BRE Bank zapraszają na konferencję prasową:
  Innowacje - kryzys jest szansą, a nie problemem.

 • 2009-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja prasowa PNSA


 • 2009-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Jesienna prognoza gospodarcza Komisji Europejskiej na lata 2009-2011

  Zgodnie z jesienną prognozą Komisji gospodarka UE wyjdzie z recesji w drugiej połowie tego roku, choć w ciągu całego 2009 r. PKB spadnie o około 4%. Spodziewane jest stopniowe ożywienie przy wzroście PKB o 0,75% w 2010 r. i około 1,5% w 2011 r. Ożywienie działalności gospodarczej w najbliższej przyszłości wynika z poprawy w otoczeniu zewnętrznym i lepszych warunków finansowych, jak również z wprowadzenia ważnych instrumentów polityki fiskalnej i monetarnej.

 • 2009-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Mamy najstarszego pracownika w Polsce!

  Feliks Grejciun, 95 letni kaletnik z Częstochowy zwyciężył konkursu „Stary człowiek i może pracować" ogłoszony w maju przez Gazetę Wyborczą oraz PKPP Lewiatan. Jego uczestnikami byli pracownicy (co najmniej na pół etatu) lub osoby samozatrudnione - fryzjerzy, szewcy itp. Otrzymaliśmy ponad pół tysiąca zgłoszeń. Nagrodziliśmy 10 najstarszych osób.

 • 2009-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Polskie regiony o polityce spójności w piątą rocznicę przystąpienia Polski do UE

  4 listopada 2009 odbyła się konferencja “Polityka Spójności - dziś i jutro”, zorganizowana z okazji 5-tej rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej. Spotkanie to, nad którym patronat objęła Komisja Europejska, przygotowana została przez biura polskich regionów w Brukseli oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli.