Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Wsparcie dla federacji z krajów kandydujących do UE - BOSMIP III

  W ramach współpracy PKPP Lewiatan z BUSINESSEUROPE, konfederacja już po raz trzeci uczestniczy w projekcie BOSMIP, którego celem jest wspieranie organizacji pracodawców oraz biznesu z krajów kandydujących do UE w zakresie efektywnego wdrażania przepisów unijnych, tzw. acquis communautaire oraz wymiany dobrych praktyk lobbingowych.

 • 2010-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Trwają prace nad nowym rozporządzeniem o taryfach na energię elektryczną

  Ministerstwo Gospodarki konsultuje projekt nowego rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Jest to bardzo ważny akt, który ustalając sposób powstawania taryf na dystrybucję i taryf dla energii elektrycznej wpływa na prawie wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne i pośrednio na ich klientów, czyli praktycznie wszystkie podmioty i społeczeństwo.

 • 2010-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Oświadczenia zastąpią zaświadczenia

  W kontaktach z urzędami oświadczenia zastąpią zaświadczenia - wynika z pakietu deregulacyjnego, który dziś rozpatruje Komitet Stały Rady Ministrów. Niestety wiele przepisów ważnych dla biznesu nie zostało zmienionych. To co pozostało w dokumencie jest niewystarczające, ale mimo tego, to krok w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że prace nad deregulacją będą kontynuowane - mówi Katarzyna Urbańska, dyrektorka Departamentu Prawnego PKPP Lewiatan.

 • 2010-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Kwartalny indeks biznesu Lewiatana w górę

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w październiku zyskał trzy punkty osiągając w notowaniu kwartalnym 47 pkt., natomiast indeks roczny nie uległ zmianie pozostając na poziomie 43 pkt.

 • 2010-11-08 Aktualności
  Aktualności

  ISO: 26000 dostaliśmy dobre narzędzie

  Przewodnik po społecznej odpowiedzialności ISO 26000 oficjalnie opublikowany! Nowe narzędzie komentuje Zbigniew Gajewski, z-ca Dyrektora Generalnego PKPP Lewiatan

 • 2010-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ocenia projekt założeń nowelizacji ustawy o OFE

  Działalność otwartych funduszy emerytalnych wymaga dalszych modyfikacji w celu dostosowania przepisów prawa do nowych warunków społeczno-gospodarczych. Zmiany powinny zapewnić przede wszystkim najwyższą efektywność pomnażania składek gromadzonych w kapitałowej części systemu emerytalnego, w czym kluczowe znaczenie ma zwiększenie stóp zwrotu osiąganych przez poszczególne OFE - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2010-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Sytuacja na rynku pracy w październiku br.

  W październiku br. stopa bezrobocia wyniosła 11,5 proc. i w porównaniu z wrześniem nie uległa zmianie. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten wzrósł z 10,9 proc. do 11,1 proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2010-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o wynikach rankingu Doing Business 2011 i rekomendacjach BŚ

  W tegorocznym rankingu Banku Światowego Doing Business 2011 , Polska, pomimo awansu o trzy oczka, zajęła dalekie 70. miejsce na 183 kraje. Poniżej przedstawiamy nasz komentarz dot. raportu i rekomendacji Banku Światowego.

 • 2010-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy u prezydenta RP

  "Polsce niezbędna jest kompleksowa reforma systemu stanowienia prawa. Szczególny nacisk należy położyć na wzmocnienie konsultacji społecznych oraz zwiększenie roli oceny skutków regulacji i ich kosztów w procesie stanowienia prawa" - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan w czasie spotkania przedstawicieli organizacji przedsiębiorców z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

 • 2010-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Złoty będzie się umacniał, ale potrzebne są reformy

  Środa była kolejnym dniem wzrostu wartości złotego. „Coraz więcej wskazuje na to, że powróciliśmy do długookresowego trendu umacniania się naszej waluty, z którym poprzednio mieliśmy do czynienia od 2003 do sierpnia 2008 roku" - komentuje dr Jacek Adamski, dyrektor Departamentu Ekonomicznego PKPP Lewiatan.