Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-01-06 Aktualności
  Aktualności

  Opinia do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  PKPP Lewiatan negatywnie ocenia propozycję objęcia obowiązkowym ubezpieczeniem chorobowym osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób z nimi współpracujących, jak też pozostałe związane z tym propozycje zmian.

 • 2010-01-06 Aktualności
  Aktualności

  TRWA NABÓR WNIOSKÓW DO KONKURSU O TYTUŁ „DOBROCZYŃCA ROKU 2009”

  Trwa XIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” - największego programu promującego działalność dobroczynną firm w Polsce, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Najprężniej działające w tym obszarze firmy zostaną uhonorowane i nagrodzone podczas uroczystej Gali Finałowej.

 • 2010-01-06 Aktualności
  Aktualności

  Nowy instrument pomocowy dla firm zwalniających z powodu kryzysu

  Lewiatan pozytywnie odnosi się do informacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o uruchomieniu na nowych zasadach w ramach działań antykryzysowych Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Fundusz pomaga dużym firmom i branżom szczególnie odczuwających skutki kryzysu.

 • 2010-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent podpisał ustawę o pozwach grupowych

  4 stycznia 2010 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym /tzw. pozwy grupowe/. Ustawa wejdzie w życie po upływie 6 miesięcy od dnia jej ogłoszenia.
  Zgodnie z postulatami Lewiatana, ustawa została w ostatnim momencie zawężona przedmiotowo do roszczeń z tytułu: ochrony konsumentów, odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz odpowiedzialności za szkody wyrządzone czynami niedozwolonymi.
  Poprawka Senatu wyłączyła z postępowania grupowego również roszczenia o ochronę dóbr osobistych.

 • 2010-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Założenia do ustawy o kredycie konsumenckim przyjęte przez Radę Ministrów

  5 stycznnia br. Rada Ministrów przyjęła założenia do ustawy o kredycie konsumenckim.

 • 2010-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Nabór na stanowiska tymczasowe do ECHA

  Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) ogłosiła nabór kandydatów w celu ustanowienia listy rezerwowej na następujące stanowiska:
  - Human Resources Officer (grupa zaszeregowania AD 6)
  - IT Systems Engineer (grupa zaszeregowania AD 7)
  - Security Manager (grupa zaszeregowania AD 9)
  - Head of Unit - Evaluation (grupa zaszeregowania AD12)

 • 2010-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Praca w EMSA

  Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa na Morzu (EMSA) ogłosiła nabór kandydatów na stanowisko Project Officer for Equasis and Statistics (grupa zaszeregowania AD 7)

 • 2010-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Kalendarz wydarzeń europejskich – styczeń 2010

  11.01.2010 Bruksela Spotkanie Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa 11-15.01.2010 (Bruksela) oraz 18-19.01.2010 (Strasburg) Przesłuchania desygnowanych komisarzy w Parlamencie Europejskim 18.01.2010 Bruksela Spotkanie Eurogrupy (Ministrów państw członkowskich...