Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-12-27 Aktualności
  Aktualności

  V Raport Kohezyjny

  W listopadzie 2010 r. Komisja Europejska opublikowała piąte sprawozdanie w sprawie europejskiej spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej (V Raport Kohezyjny). Dokument stanowi podsumowanie wpływu, jaki polityka spójności wywarła na europejską gospodarkę. Uwzględniając skutki kryzysu gospodarczego i finansowego, sprawozdanie wskazuje także na konieczność przeprowadzenia reformy polityki spójności.

 • 2010-12-27 Aktualności
  Aktualności

  Po grudniowym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli

  W dniach 16-17 grudnia 2010 r. w Brukseli obradowała Rada Europejska. Szefowie państw lub rządów państw członkowskich UE zobowiązali się kontynuować działania służące zachowaniu stabilności finansowej i umacnianiu wzrostu gospodarczego. Podczas spotkania rozmawiano również o stosunkach Unii z jej partnerami strategicznymi, o zakończonej konferencji w Cancun w sprawie zmiany klimatu (COP 16) oraz o realizacji strategii „Europa 2020".

 • 2010-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Odpowiedź na List otwarty Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

  W związku z zarzutami wobec PKPP Lewiatan przedstawionymi w Liście otwartym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego widzimy konieczność wyjaśnienia kluczowych kwestii w tym zakresie.

 • 2010-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Odpowiedź na List otwarty Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

  W związku z zarzutami wobec PKPP Lewiatan przedstawionymi w Liście otwartym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego widzimy konieczność wyjaśnienia kluczowych kwestii w tym zakresie

 • 2010-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Sprzedaż detaliczna trzyma się mocno

  W listopadzie br. sprzedaż detaliczna w cenach bieżących wzrosła o 8,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku. - podał GUS. „Te dane potwierdzają utrzymującą się wysoką skłonność do konsumpcji" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Ocena 4 minus dla rządu

  Za całokształt działalności w 2010 roku rządowi wystawiamy ocenę między trzy plus a cztery minus" - mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie rośnie

  W listopadzie br. bezrobocie wzrosło do 11,7 proc. i było wyższe o 0,2 pkt proc. w stosunku do października.

 • 2010-12-21 Aktualności
  Aktualności

  W tym roku PKB wzrośnie o 3,8 proc.

  W 2010 r. polska gospodarka powoli rosła. W efekcie po trzech kwartałach PKB był wyższy o 3,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2009 r. Możemy przewidywać, że w całym 2010 r. PKB wzrośnie o 3,8 proc. Głównym motorem wzrostu była i jest konsumpcja indywidualna. Ale wzrost gospodarczy jest cały czas wspierany także przez wzrost zapasów.

 • 2010-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent PKPP Lewiatan Ambasadorem Kultury

  Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan została nagrodzona dyplomem Ambasadora kampanii „Kultura się liczy" organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury. Uhonorowane w ten sposób zostały osoby, które wspierały kampanię aktywnie, występując w spotach telewizyjnych i radiowych.

 • 2010-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Komentarz do stanowiska Rady Ministrów do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów

  Komentarz do stanowiska Rady Ministrów do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług przedłożonego przez sejmową Komisję Nadzwyczajną „Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji (druk sejmowy nr 3066).