Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Członek zarządu Małopolskiego Związku Pracodawców wiceprezydentem Krakowa!

  Z ogromną satysfakcją informujemy, że Pani Elżbieta Koterba - Członek Zarządu Małopolskiego Związku Pracodawców została wybrana na nowego Wiceprezydenta Krakowa!

 • 2010-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie na krótsze regaty w Chorwacji

  Otrzymaliśmy wiele opinii, że planowane przez nas w czerwcu I Morskie Regaty Lewiatana w Chorwacji nie mogą trwać tydzień, bo to za długo. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o skróceniu imprezy do niepełnych 4 dni (wylot w środę po południu, powrót w sobotę wczesnym popołudniem).

 • 2010-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Wesołych Świąt!

  Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego marzenia życzy PKPP Lewiatan

 • 2010-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Patent Europejski - konkluzje Rady do spraw konkurencyjności

  10 grudnia 2010 r. odbyło się publiczne posiedzenie Rady do spraw konkurencyjności dotyczące utworzenia patentu europejskiego. Podczas obrad Rady, obecne na niej delegacje państw członkowskich wymieniły poglądy na temat działań, które w przyszłości mają doprowadzić do ustanowienia jednolitego europejskiego systemu patentowego.

 • 2010-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Lewiatana w sprawie rezolucji o efektywności energetycznej

  Pani Profesor Lena KOLARSKA - BOBIŃSKA Posłanka do Parlamentu Europejskiego W dniach 13 - 16 grudnia na posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego odbędzie się głosowanie Sprawozdania w sprawie przeglądu planu działania na rzecz racjonalizacji zużycia energii przygotowanego przez Posła...

 • 2010-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Firmy niechętnie biorą kredyty

  Od początku roku do końca listopada br. wartość kredytów zaciągniętych przez przedsiębiorstwa wzrosła tylko o 3,4 mld zł, czyli o 1,6 proc. W tym samym czasie wartość depozytów powiększyła się o 5,8 mld zł, czyli o 3,5 proc. - podał NBP. „Firmy nadal niechętnie korzystają z zewnętrznego finansowania"- mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja wyhamowała, ale szybko drożeje żywność

  W listopadzie br. inflacja, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, wyniosła 2,7 proc. wobec 2,8 proc. w październiku - podał GUS.

 • 2010-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoś firmę do XIV edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”

  Przypominamy o trwającym do 31 stycznia 2011 r. naborze zgłoszeń do XIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku". Mogą w nim wziąć udział firmy i fundacje utworzone przez firmy, które angażują się w przedsięwzięcia o charakterze społecznym oraz współpracują przy ich realizacji z organizacjami pozarządowymi. Zgłoszenia do Konkursu można dokonać poprzez wypełnienie wniosku elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej Konkursu www.dobroczyncaroku.pl, oraz poprzez nadesłanie zgłoszenia w formie papierowej, na adres Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa, z dopiskiem „Dobroczyńca Roku", do 31 stycznia 2011 roku.

 • 2010-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Bliżej do strefy euro, reforma finansów publicznych nadal aktualna

  „Wstępne porozumienie, które osiągnęła Polska z Komisją Europejską w sprawie OFE, przybliża nas do spełnienia kryteriów członkostwa w strefie euro, ale nie rozwiązuje żadnego z problemów związanych ze stanem finansów publicznych" - mówi Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-13 Aktualności
  Aktualności

  O krok bliżej do globalnego porozumienia klimatycznego

   10 grudnia 2010 roku zakończyła się w Cancun w Meksyku 16 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) - COP16. Była ona ważnym punktem na drodze do osiągnięcia nowego porozumienia klimatycznego po 2012 roku. Wyniki obrad i negocjacji zbliżyły świat do osiągnięcia tego porozumienia.