Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Eksport nadal dobrze sobie radzi

  W październiku br. saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 1,155 mld euro. Eksport w porównaniu z rokiem poprzednim wzrósł o 16,3 proc. a import był wyższy o 19,8 proc. Deficyt w obrotach towarowych wyniósł 702 mln euro i był o 399 mln euro większy niż w październiku ubiegłego roku - podał NBP.

 • 2010-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan przeciwny podatkowi od energii elektrycznej

  Platforma Obywatelska rozważa wprowadzenie lokalnego podatku od energii elektrycznej, aby samorządy miały za co remontować sieci energetyczne.

 • 2010-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Gala konkursu „Akademicki Mistrz Innowacyjności”

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma przyjemność zaprosić na uroczystą galę wręczenia nagród laureatom I edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską pt. "Akademicki Mistrz Innowacyjności".

 • 2010-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Najważniejsze wydarzenia listopadowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego

  W dniach 22-25 listopada eurodeputowani zebrali się na przedostatniej w tym roku sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

 • 2010-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Emerytury mundurowe bez przywilejów

  Premier Donald Tusk spotkał się w piątek ze związkami zawodowymi w sprawie reformy systemu emerytur mundurowych, która ma polegać, m.in. na wydłużeniu okresu aktywności zawodowej funkcjonariuszy. „Obecnie pracownicy służb mundurowych są nadmiernie uprzywilejowani wobec pozostałych grup zawodowych, zarówno pod względem wieku emerytalnego, jak i wysokości emerytur" - mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Apel Lewiatana w sprawie patentu UE

  Lewiatan apeluje do rządu polskiego o niepopieranie mechanizmu wzmocnionej współpracy w zakresie patentu Unii Europejskiej, jako rozwiązania niekorzystnego dla rynku wewnętrznego, polskiej gospodarki i polskich firm.

 • 2010-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Firmy cenią wiedzę i kompetencje

  Przedsiębiorstwa są coraz bardziej świadome korzyści wynikających z planowego i celowego podnoszenia kwalifikacji pracowników. Szukają rozwiązań, które pozwolą im na zbudowanie w niedalekiej przyszłości rzeczywistej przewagi konkurencyjnej opartej na wiedzy i kompetencjach. Zaczyna się też rozwijać współpraca środowisk biznesowych z sektorem edukacji - wynika z badania przeprowadzonego przez KPMG na zlecenie PKPP Lewiatan w ramach projektu „Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców" realizowanego ze środków UE w ramach EFS.

 • 2010-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Reforma emerytalna była konieczna

  Reforma emerytalna była konieczna, aby uratować system emerytalny przed „bankructwem", aby zmniejszyć nierównowagę między wpływami ze składek a wydatkami na emerytury.

 • 2010-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Dlaczego lek, któremu wygasa rekomendacja AOTM, ma znaleźć się na liście leków refundowanych?


  W związku z dyskusją prasową na temat powszechnej refundacji długodziałających analogów insuliny Lewiatan widzi potrzebę wyjaśnienia kluczowych kwestii w tym zakresie, a w szczególności analizy procesu decyzyjnego i rekomendacji.

 • 2010-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Czas na kobiety w Warszawie

  17grudnia br. zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu Czas na kobiety. Konferencja zakończy serię spotkań - debat regionalnych na temat aktywności zawodowej Polek. Udział bezpłatny - decyduje kolejność zgłoszeń! Zapraszamy!