Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Rady Podatkowej PKPP Lewiatan do rządowego projektu o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług i ustawy o transporcie drogowym

  Prezentujemy opinię Rady Podatkowej PKPP Lewiatan do rządowego projektu z dnia 15 listopada 2010 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług i ustawy o transporcie drogowym.

 • 2010-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Rady Podatkowej PKPP Lewiatan w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku

  Opinia Rady Podatkowej PKPP Lewiatan do projektu z dnia 12 listopada 2010 r. rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku.

 • 2010-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Szpitale brudniejsze niż obory?

  Polskie szpitale są brudne. HACCP określa standardy utrzymania czystości między innymi w oborach i chlewniach, w szpitalach takich standardów nie ma. W 2009 roku NIK zwrócił uwagę na zagrożenie higieniczne w placówkach służby zdrowia. Niestety do dnia dzisiejszego nic w tej sprawie nie zrobiono. Rozwiązaniem tych problemów jest outsourcing zarządzania czystością.

 • 2010-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Specjalny fundusz majątkowy pomoże OFE i finansom publicznym

  Otwarte Fundusze Emerytalne powinny dostawać jak największą część składki w gotówce. Gdyby jednak cześć wpłat miały stanowić obligacje emerytalne, to warto rozważyć zastąpienie ich akcjami specjalnego funduszu majątkowego gwarantowanego przez skarb państwa. „Trafiłyby do niego udziały państwa nawet we wszystkich spółkach publicznych (np. PZU, KGHM, PGNiG, PKO BP, PKN Orlen)"- mówi Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-06 Aktualności
  Aktualności

  To podatnik powinien zmienić stawki VAT w kasie fiskalnej

  Rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych musi - z uwagi na konieczność zmiany stawek VAT od 1 stycznia 2011 r. - zawierać podstawowe wytyczne przeprowadzenia całej operacji (tj. wpisania nowych stawek 1 stycznia 2011 r.) w punktach sprzedaży całodobowej - uważa Rada Podatkowa PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie pójdzie w górę

  W listopadzie br. bezrobocie wzrośnie w stosunku do października. „Ostra zima wstrzyma realizację wielu inwestycji, szczególnie w budownictwie. To spowoduje, że stopa bezrobocia rejestrowanego pójdzie w górę i na koniec roku zbliży się do 12 proc." - mówi dr Jacek Męcina, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Rady Podatkowej do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach

  Prezentujemy opinię Rady Podatkowej Lewiatan wysłaną do Ministerstwa Finansów w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach.

 • 2010-12-06 Aktualności
  Aktualności

  „Przedsiębiorca czy przestępca skarbowy. Czy można karać za podatki?”

  2 grudnia 2010 r. w hotelu Mariott w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Radę Podatkową PKPP Lewiatan i PricewaterhouseCoopers poświęcona szeroko pojętym aspektom odpowiedzialności karnej skarbowej przedsiębiorców w praktyce. Celem spotkania było rozpoczęcie debaty nad działaniem obecnego systemu, przeanalizowanie jego słabości i uchwycenie obszarów, w których konieczne jest wprowadzenie zmian.

 • 2010-12-03 Aktualności
  Aktualności

  VAT na leki

  26 listopada br. wysłaliśmy list do Minister Zdrowia Ewy Kopacz zwracając uwagę na problem podatku VAT od leków.

 • 2010-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Nie odliczysz pełnego VAT od samochodu z kratką

  3 grudnia br. sejm znowelizował ustawę o VAT w zakresie odliczania VAT od nabycia samochodów osobowych oraz paliwa do nich.